Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt mar Lengyelorszagba...

Aki volt mar Lengyelorszagba tudna segiteni? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Parommal kiszeretnenk menni egy hetre Lengyelorszagba. Az lenne a kerdesem, hogy odakint milyen arak vannak az itthonihoz kepest? Hol, milyen latnivalok vannak? Hova erdemes mindenfelekeppen elmenni? Es ha meg vannak fontos tudnivalok kerlek irjatok le.Koszi:)

2016. jan. 18. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Lengyelország elég nagy, kb. 3.5-ször akkora, mint Magyarország. Így egy hét alatt viszonylag kis részét lehet alaposan megnézni. Mivel először mentek, a hozzánk legközelebbi, déli részt javaslom. Krakkó, Zakopane, Auschwitz, Wieliczka. Krakkónak igen régi kulturális hagyományai vannak, talán több is, mint a fővárosnak, Varsónak.
2016. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Wrocławban tanulok, de elég sok városban jártam már itt. Az árak alapvetően hasonlóak az otthoniakhoz, talán egy kicsit még olcsóbbak is (főleg a közlekedés - vonat, busz, de a belföldi repülőjáratok is megfizethető áron vannak, stb.). A nagyobb városokban szoktak angolul tudni, de a legtöbb helyen nem nagyon beszélnek, vagy lusták beszélni lengyeltől eltérő nyelven.

Magyarok körében Krakkó nagyon népszerű, bár engem soha nem fogott meg. Az a bajom Krakkóval, hogy az utóbbi években elment a turistagyár irányába. Vannak hangulatos helyek a városban, de ha autentikusabb lengyel élményre vágyik az ember, akkor érdemes más lengyel nagyvárosokat is megnézni. Wrocław, Gdańsk vagy Poznań közül szerintem bármelyik kenterbe vágja Krakkót, mégis ismeretlenek az átlag magyar utazó számára. Amúgy ha van bármilyen konkrét kérdésed, arra szívesen válaszolok. :)

2016. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!