Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hosszú vonatozás a hegyekbe,...

Hosszú vonatozás a hegyekbe, átszállás nélkül, vagy bárhova?

Figyelt kérdés
Imádok vonatozni, imádom a hegyeket, az olyan tájakat, ahol nem betondzsungel van. Tudna ajánlani valaki olyan vonat utakat,ahol jó sokáig utazhat az ember, akár fél napot, vagy többet, átszállás nélkül?

2016. jan. 25. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez pont ilyen lesz.

2016. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha külföld is szóba jöhet, akkor veszel egy retúrjegyet Salzburgba. Arrafelé még magas hegyek is vannak.
2016. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont a Bakonyt átszelő Cuha völgyi vasútvonalat akartam én is javasolni. Én biciklit is szoktam vinni és bejárni ott mindent amit csak tudok.
2016. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erre a célra egy, az országhatárt is átlépő vonatút alkalmas. Például Budapest-Brassó, ami Erdélyen keresztül vezet. Salzburgot azért nem ajánlanám, mert pont arrafelé gyors a vasúti közlekedés, kb 5 óra az egész, tehát nem egy nagy élmény ahogy 200-zal suhansz, főleg hogy az út kb fele síkságon át vezet. Ezzel szemben az erdélyi út 15 órás és a táj is pazar :)
2016. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fköszi a válaszokat. Találtam is egy olyan járatot, ami budapestől, egészen a királyhágón ót a feketetengerig meg, unokatestvérem is arra járt. Hegyekközött 30km)h zakatolás, 13 óra út. Mindenképp külföldre, magyarban semmi szép nincs, se hegyek, se völgyek, csak kis dombok ligetekkel.
2016. jan. 25. 18:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"magyarban semmi szép nincs"


Sajnálom, hogy így látod :-( (és szomorúan, bánatosan, elkeseredetten néző smiley)

A Somogy, a Bakony, az Őrség, Eger környéke, a Mátra úgy látszik Neked mind-mind semmi :-(

Én is szeretem külföldet IS, a hosszú vonatozást IS, de Magyarországot IS.


Ha Te Magyarországon semmi szépet nem találsz, akkor:

1- valószínűleg az életben is boldogtalan vagy, mert nem veszed észre vagy nem értékeled a körülötted lévő szépet

2.- valószínűleg Te írtad ki kicsit régebben azt a kérdést is, hogy Magyarországon miért nincsenek szép nagy hegyek (mint Erdély) stb.

2016. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyiban megvédeném a kérdezőt, hogy a vasút+szép hegyes tájak kombináció tekintetében jelentősen szűkültek a belföldi lehetőségek. Például ha létezne még a Tatbánya-Pápa vasútvonal, akkor ott elég szép dolgokat lehetne látni a Bakonyban. De az a vonal sajnos megszűnt. Szóval szűkültek a lehetőségek, ezért kell külföldre menni. Bár Erdély az félig-meddig belföld, csak nézőpont kérdése.
2016. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Abban tényleg igazad van, hogy néhány szép helyen járó vasútvonal megszűnt, ilyen például a Kaposvár - Szigetvár közötti vonal is, ahol a szép Zselici tájon ment a vonat.

Engem csak az a mondat borított ki, hogy "magyarban semmi szép nincs" Ráadásul még nem is Magyarországon, hanem magyarban (pfff)

2016. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Magyarország nagyon kicsi. Nincsenek hegyek, csak dombocskák. Mikor először megláttam a kékest, nem akartam elhinni, hogy az az. Azt hittem, az csak egy emelkedő, amin áthajtunk, s ott lesz a szép "hegy". Erdélyben volt jó, mikor a körös parton sátraztunk, mindkét oldalról magas sziklafalak, sűrü erdő. Már meg ne haragudj, de magyarországon inkább a síkság, az üresség honol, vannak azért szép helyek, de hamar rá un az ember, mert rettenetesen kevés. Voltam balaton körüli vonatozáson, az is szép volt, de ott is csak dombokat látni. Sajnos ez van, ha igazán szép, érintetlen tájat akar látni az ember, mindenképp el kell hahynia ezt a porfészket
2016. jan. 26. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!