Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyt pénzt lenne érdemes...

Mennyt pénzt lenne érdemes vinni Japánba? Animés vagyok? -többi lent-

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ballagásomra egy Japán utat kapok, ha minden jól megy, ha nem akkor megszívtam, de ha sikerülne akkor mennyit lenne érdemes vinni az alábbi dolgokat nézve?


biztosan szeretnék venni:


-mangát/mangákat -min. 1-2-

-ölelőpárna

- +tuti lesz(nek) még olyan cucc(ok ami(k) meg tettszenek.


Nagy animés vagyok, sokat szeretnék, de kell majd húzni egy optimális határt.



2016. ápr. 30. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez magában nem sok, 2-3 ezer forint.. Ennél sokkal több pénzre lesz szükséged.
2016. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mennyire? Apám úgy tervezi, hogy 500 jen költőpénz lesz. Ennél több kellene?
2016. ápr. 30. 17:16
 3/19 A kérdező kommentje:
*yen
2016. ápr. 30. 17:17
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

500 yen még nasira se lesz elég, az kb. 1200 forint:D

Hány napra mennél? Mi az, ami "benne lenne az árban" (szállás, utazás, étel)?

2016. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ne már! :0 10 napra mennénk apámmal. Szállás, utazási költség biztosítva, és szerintem nagy valószínűséggel az étel is.
2016. ápr. 30. 18:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább forintban gondolkozzatok, ne yenben, és inkább többet vigyetek, mint kevesebbet. Egy yen kb. 2,5 forint (pontos árfolyamot nem tudom), de nem tudom, Japánban mennyivel drágábbak/olcsóbbak a dolgok, mint Magyarországon (mondjuk az animés cuccok valószínűleg olcsóbbak, mert nincs rajtuk szállítási díj meg ilyenek). De 500 yen édeskevés, esetleg 50 ezerrel még ki lehetne jönni.
2016. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Apám abban gondolkozott... azt mondta, 500 yen elég lesz -.-

Én megmondom őszintén, -nem nevet- érzésből tudtam, hogy 500 yen édeskevés.

Whut?! O.O Na az viszont soknak tűnik. 130.000 ezer ft azért nem semmi, ha jól számoltam a számológépen.! O.o

Ha végül is elmegyünk, akkor tuti meggyőzöm arról, hogy min. annyit vigyünk. A gond ott kezdőik, hogy mondhatok akármit apámnak, makacs mint egy öszvér, meg, tuti, hogy csak azért nem fog több pénz vinni mert én azt mondtam ló**art sem lehet venni belőle -lehet kicsit túlzás...-.

2016. ápr. 30. 21:12
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem hogy annak örülnél, hogy valaki egyáltalán kifizet neked egy 10 napos kirándulást Japánba. Ha kapsz 500 yent, akkor annyi lesz.
2016. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

500 yen az ottani közlekedésre sem lesz elég. Szerintem gondoljátok ezt még át jobban, és nézzetek utána az áraknak, mert elég más árak vannak ott. Azért remélem japánul tudtok, mert anélkül nem nagyon lehet boldogulni sem.

Én egyébként azt mondanám legyen kb 100ezer ft költőpénzetek.

2016. máj. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kötet manga kb. 400 yen+áfa (ami jelenleg 8%). Az ölelőpárna változó, általában 3500 yen körül van, de vannak valamivel olcsóbbak és sokkal drágábbak is.


Én egyébként azt tapasztaltam, hogy ha úgy nézed az árat, mintha ugyanannyi forint lenne, akkor érzed körülbelül, hogy a japánoknak mi számít drágának. Tehát ha valami Magyarországon 1000 forintért nem drága, akkor az Japánban 1000 yenért nem túlárazott (persze egy magyarnak drága). Vagyis 500 yenért kb. annyit kapsz, amennyit Magyarországon 500 forintért kapnál.


Tudom javasolni egyébként a 100 yenes boltokat, ahol minden 108 yen (100 yen+áfa), sok bóvli cucc is van, de evőpálcikát, tálakat, poharakat szépeket lehet találni.


A könyvesboltokban vigyázz, a kötetre írt ár általában nem tartalmazza az áfát, és az élelmiszerboltokban is általában két ár van kint, a nagy betűs az áfamentes, az alatta levő kisbetűs (drágább) ár a valódi ára.

2016. máj. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!