Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megint lezuhant egy repülő és...

Megint lezuhant egy repülő és nekem két hét múlva utaznom kell! Mit tegyek, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Már sokat repültem, legalább 30at oda-vissza, de minden egyes úton egyre jobban rettegek tőle,mert minél többet utazom annál nagyobb az esélye, hogy egyszer baj lesz... és most olvastam, hogy lezuhant egy ma ( [link] és nagyon megijesztett. :S:S Legközelebb 2 hét múlva utazom repülőn! és már most félek. :S:S Mit csináljak? Vegyek be valami altatót,nyugtatót az útra?? De nem hosszú út, nagyjából 1 óra és annak a hatása tovább tart,nem?? És ha megérkeztem nem kéne fáradtnak lennem... Segítség:((

19/L


2010. ápr. 10. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy lezuhant most egy gép.

A statisztikai számok szerint elég ritka, amikor egymás után zuhannak a gépek. Most lezuhant egy, akkor jó eséllyel az elkövetkező rövid időben nem fog. Persze ez nem szentírás, de "vélelmezhető". :)

Amúgy miért nem attól rettegsz, hogy elüt az autó, és szörnyethalsz? Csak mert arra sokkal nagyobb az esély.

Vagy a busz, amellyel közlekedsz (ha közlekedsz) karambolozik. Mert ez is sokkal valószínűbb...

Informálódj a repülésbiztonságról, és talán megnyugszol kicsit...

2010. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
hátigen, nagyobb az esélye hogy a házad előtt elüt egy autó vagy autózás közben történik baleset, nyugtató jól jöhet, de egy óra utat valahogy csak kibírsz, foglald el magad valamivel nézz filmet halgass zenét olvass valamit, ne azon gondolkodj milyen hangok jönnek a szárny felől :D
2010. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
1 db repülő a több ezerből amik a levegőben repkednek. Csak azért hír mer a lengyel elnök is rajta volt.
2010. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Én jövő héten 4-szer repülök, de nem aggódom.

Neked sem a repülőkkel kellene foglalkozni, hanem magaddal, konkrétan hogy miért félsz ennyire a haláltól. Rendezz el mindent magad körül, hogy ha jön a záróra, akkor tiszta szívvel gondolhass vissza a remélhetőleg tartalmas életedre.

A temetők tele vannak pótolhatatlan emberekkel.

2010. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
utolsó,én is hamarosan repülök portugáliába,de ugye nem gond ha nem a te válaszod nyugtatott meg legjobban?:D
2010. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A repülő még mindig a legbiztonságosabb közlekedési eszköz. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy elüt egy autó az utcán, vagy agyonvág egy villám, mint hogy lezuhanj repülővel. A nyugtató, altató teljesen felesleges, az egész napodat elrontod vele. Nem lesz semmi probléma! Légikatasztrófák mindig is voltak, mindig is lesznek, de ahhoz képest, hogy naponta világszerte mintegy 50 000 gép száll fel, és évente történik átlagosan két baleset, ami százakat érint - ez belefér.
2010. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

édesem, én egy légifolyosó alatt lakom, kb 5 percenként szállnak el a házunk felett a gépek, és képzeld még egy sem zuhant rám.


a légi közlekedés még mindig a legbiztonságosabb. ritkán van baleset, ha van, akkor is csak azért tudósítanak róla, mert nem 2 ember hal meg benne, mint mondjuk egy autóbalesetben, hanem 200.


na, ne foss kisanyám. van 1 valag ember aki még soha életében nem utazott repülőn, és minden álma. szerinted ő erre gondolna? hát nem hinném.


tudod, fenn még senki se maradt :)

2010. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

én 2 hét múlva megyek Berlinbe, először fogok repülőn ülni.

és már alig várom!!!

én úgy fogom csinálni, hogy max hangerőn a kedvenc zenéimet hallgatom és bámulok ki az ablakon.

am nem nagyon értem, hogy mitől parázol, ha már 30x ültél repülőn, és még 1x sem zuhant le, nem valószínű h pont most fog...

szal én csak azt tanácsolom, hogy rakj be magadnak olyan zenét, ami megnyugtat és inkább élvezd az utat:D

2010. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"először fogok repülőn ülni. ...

én úgy fogom csinálni, hogy max hangerőn a kedvenc zenéimet hallgatom...."


Hát ez nem fog menni. A fel- és leszállás a legveszélyesebb, és ezalatt nem lehet elektronikus kütyüket használni. De ha megengedik pl. szájharmonikázhatsz, fütyülhetsz :-)

2010. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

09.22:


Tényleg nem lehet zenét hallgatni közben, úgyhogy ezt beszívtad. De az ablakon attól még kibámulhatsz...

2010. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!