Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy Amerikában...

Mi kell ahhoz, hogy Amerikában tudjak élni? Tapasztalatokat is mondhattok.

Figyelt kérdés

Szóval a tervem az, hogy: most általános iskolában is tanulom folyamatosan az angolt (6 éve tanulom, heti 4 óra) és szombatonként a nyáron és iskola közben pedig külön angoltanárhoz járok. Gimibe egy kéttannyelvű iskolába mennék és ott is az angolt választanám és ott több tantárgy is angolul lenne (9.-en kezdeném). Valószínű hogy még mielőtt betöltöm a 18. életévem, sikerül kijütnöm Amerikába rokonokhoz, és majd au pair-kedni is szeretnék. Gimi után pedig fogalmam sincs hogy mit csináljak majd de légiutáskísérőként szeretnék dolgozni. Németet is tanuljak? Egyébként a mostani tervem szerint véglegesen Amerikában szeretnék élni.


Tudom, jönni fognak a kommentek hogy szinte lehetetlen meg hogy ez nem ilyen könnyű, ezért kérdezem hogy mik a feltételei annak, hogy kijussak. Zökdkártya? Vízum? Papírmunkák? Kérlek segítsetek mert mindent alaposan/részletesen tudni szeretnék. Egyáltalán megvalósítható ez a terv? Nem adnám fel, akkor se ha akár 4-5 évbe telne. (vagyis még így gondolom). És az igaz hogy ott "kötelező" vallásosnak lenni? Előre is köszönöm mindenki válaszát, akár személyes tapasztalatokat is írhattok.

12/L



2016. jún. 8. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzátenném, hogy ha perfect angol tudásom lesz, akkor akár ott Amerikában tovább tanulnék, egyetemre járnék(az egyetemet hány évesen fejezném be? Családot is szeretnék). És hogy jutnék ki gimi után?
2016. jún. 8. 16:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk Angliát választanám az milyen lenne?
2016. jún. 8. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Valosagosabb.


Egyetemen ott tanulni konnyebb (kituno eredmenyekkel es kb. tizenmillios raforditott osszeggel), de nincs olyan hogy eldontod hogy ott szeretnel elni es akkor vizumot kersz.

Tanulj ki ottani hianyszakmat es akkor konnyebb keresgelni.

2016. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. De azért más válaszát is szívesen várom!
2016. jún. 8. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:

En ugyanabban a helyzetben vagyok/voltam, mint te, csak az a kulombseg, h en 22 vagyok:D

Az angol a kulcsa mindennek. Tanuld, hogy minel jobb legyel. En 20 evesen Londonba koltoztem au pairkent. Ez azt jelenti, hogy egy csaladdal elek, van sajat furdom, szobam, ok fizetik a kajat, kapok heti fizetest, es a gyerekekre kell vigyaznom. Suli elott reggelit adni, ebedet kesziteni, ertuk menni, du jatszani veluk, stb.

Amerikaban ia lehetsegea ez, viszont, ott teljesen legalisan agency formajaban. Keress ra a Cultural Care-re, ott mindent leirnak rola.

2016. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.:)
2016. jún. 21. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre mész akor ajánlom a camp leaders programot na meg az au pair-kedést. Arra törekedj, hogy ha kint vagy a szabadidőben kapcsolatokat építs ki. Ez a második lépés. :)
2016. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. júl. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!