Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kezdő németországi munkavállal...

Kezdő németországi munkavállalóként mennyi pénzt vigyek magammal?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogyan mész?

Saját magad szerezted a munkád, ott az aláírt szerzödésed, fogsz havi 2000-3000€-t keresni, de az elején lakást, bankszámlát, és mindent intézned kell magadnak?


Vagy egy cégen keresztül mész , bedolgozni fogsz a cég aki fizeti a lakást?


Ha az utobbi akkor annyi pénzt ha átvág a cég akkor haza tudjál jönni. Vagy is legyen egy vonatra, 1-2 napi motelra pénzed. kb 300€-t az akkor is elég ha nem ver át a cég és az elsö fizuig az étkezésedet állod.


Ha az elsö verzió, akkor legyen egy magyar bankszámlád amin kb 1000€ legyen minimum. Legjobb dombornyomott.

2016. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az 1000EUR reális. Mert ugye most ha minden sinen fut és egy-másfél hónap múlva már az első fizetésed a kezedben lesz, addig kell albérlet, kaja közlekedés stb, és az albérlet min 250-300, kaja kb 100 ha otthon főzöl és nem kész kaját veszel, közlekedés, hát ha kocsid van és nincs olyan messze a meló(pl. 10-15km), akkor kb 40 EUR, ha viszont tömeg akkor az sok is lehet ha bérletet kell venned persze attól függ hogy milyen városban és milyen körzetre veszed meg a bérletet, szóval nagyon sok változó van, de sztem 1000EUR-t ha viszel akkor nem lesz gond ha semmi váratlan nem jön közbe. Pesten a system change elég jól vált, de nekem sima magyar erste kártyám is van és azt is elfogadják szinte mindenhol, és nem is dombornyomott sőt maistro, ami a legegyszerűbb kb.
2016. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!