Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ideiglenes szemelyivel lehet...

Ideiglenes szemelyivel lehet repulon utazni angliaba?

Figyelt kérdés
2016. jún. 20. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Utazni lehet, csak nagy esellyel visszaforditanak a hataron, hogy tessen mashol probalkozni ezzel a szamunkra erthetetlen nyelven irodott papirfecnivel.
2016. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Latom te sem tudod mi az az ideiglenes szemelyi. Ausztriaba lehet vele utazni, sot horvatorszagba is.

Hozzaertok valaszat vartam, erre csak te irtal.

2016. jún. 20. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen utazhatsz vele.
2016. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Ahelyett hogy sertegetnel inkabb nezzel korbe, es meglatod hogy bizony olyan is elofordult mar hogy maga a legitarsasag tagadta meg a sima szemelyivel utazok utazasat es ezert a hivatalos kormanyportal is inkabb az utlevelet javasolja minden ellenere mint legbiztosabb megoldast. En ezt elolvastam, leirtam hogy segitsek neked, te meg csak sertegetsz. Gratulalok.
2016. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Papírral nem,de van kártya alapú ideiglenes személyi,azzal igen.
2016. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, felhivtam a repteren a legitarsasagot, es lehet :)
2016. jún. 20. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, aki lepontozott az tisztában van az érvényben lévő szabállyal?

Természetesen lehet utazni az ideiglenes személyi igazolvánnyal. Az minden esetben kártya formátumú. Amit emlegetnek sokan papírfecniként az NEM ideiglenes személyi, hanem IGAZOLÓLAP. Azzal soha nem lehetett elhagyni az országot

"Az érvényes magyar személyazonosító igazolvánnyal történő utazás lehetőségét biztosító országokba az alábbi típusú személyazonosító igazolványokkal lehet beutazni:

1991. április 1. előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel); (kivéve Albánia, Bosznia Hercegovina, Macedónia, Montenegró, Moldávia és Szerbia)

az 1991. április 1. után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel); (kivéve Albánia, Bosznia Hercegovina, Macedónia, Montenegró, Moldávia és Szerbia)

a 2000. január 1. után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag);

Illetve 2000. január 1. követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal (kivéve Albánia, Bosznia Hercegovina, Macedónia, Montenegró, Moldávia és Szerbia)."

2016. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!