Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Augusztusban Dél-Koreába...

Lara84 kérdése:

Augusztusban Dél-Koreába utazok. Fontolgatom a doha-i átszállást de aggaszt, hogy csak 50 perc az átszállási idő. Szerintetek elég ennyi az átszállásra?

Figyelt kérdés
Életemben először repülök így nem igazán vagyok gyakorlott ebben a témában. Előre is köszönöm a segítséget :)

2016. júl. 3. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Elég kevés, ha lekésed a csatlakozást, akkor a légitársaság átfoglal más járatra, de azért nem mindegy mennyi idő lesz az út, lehet sokkal hosszabb és/vagy több átszállással.

Én inkább olyat választanék, ahol van 1.5-2 óra idő.

2016. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

A gond csak az, hogy két másik lehetőségem van: Dubaj (ahol 4 órát kell várnom) vagy szintúgy Doha (majdnem 8 óra várakozás). A napon nem változtathatok mikor megyek és 3x nem akarok átszállni. Így ez a 3 lehetőségem van ami annyira nem vészesen drága. (Bár a dubaji most éppen majd 200 ezer Ft :( )

2016. júl. 3. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha egy foglaláson van a jegyed, áttesznek a következőre késés esetén.

Ilyenkor főnyeremény lehet egy elért 50 perces csatlakozás, és ha nem éred el, mész a következővel.

Ilyen esetekben a légitársaság gondolkodik helyetted, neked elég az út többi részére koncentrálni.

2016. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez azért kicsit megnyugtat :)
2016. júl. 3. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

"áttesznek a következőre késés esetén"


Aha, csak kérdés mikor van az a következő, lehet 24 órával később...

2016. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
88%
4 óra egyáltalán nem sok egy reptéren szerintem. ha beleszámolod az esetleges késést, + mire leszállsz a gépről, veszel kaját, átvergődsz az átszálláshoz... simán eltelik :)
2016. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a felsoroltakból biztos a 4 óra átszallásost választanám.


Az 50 perc átszállás necces. Simán összejöhet, de ha nem, lehet, hogy 4 óránál jóval többet kell majd várnod a következő csatlakozásra. Végül is attól függ, hogy mersz-e egy kicsit kockáztatni az 50 perccel, vagy inkább biztos, ami biztos alapon bevállalod a 4 órát, és akkor biztos nem lesz gond az átszállással.

2016. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, azt hiszem maradok a 4 órásnál....inkább legyen több időm, főleg hogy tuti béna leszek mert életemben először repülök :)

Mindenkinek szép napot :)

2016. júl. 3. 15:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Még egy érsekes kérdés...miért van az, hogy a repjegy egy-két napig 139 ezer aztán pár napig 160 aztán megint pár napig 139 aztán meg 195? Ez mitől függ? (Elnézést ha buta kérdés de ezzel nagyon nem vagyok tisztában!)
2016. júl. 3. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy ne lehessen kiszámítani a jegyár változását, illetve több minden más is befolyásolhatja, de ezek nem publikus dolgok.
2016. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!