Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üdv! Szeretnék kiköltözni...

Üdv! Szeretnék kiköltözni valamelyik Európai országba, elsősorban Németországra, Ausztriára gondoltam de jöhetnek még az ötletek, szerintetek melyikbe lenne érdemes ha az alábbiakat figyelembe veszitek?

Figyelt kérdés
Rendészeti szakmát végeztem, és altiszti akadémiát is kijártam, már van egy kis tapasztalatom is a rendőri munkába. Ezeket figyelembe véve kilehet úgy költözni, hogy utána esetleg rendőrként munkálkodjak? És ha igen melyik országokba lenne érdemes szerintetek.

2016. júl. 28. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
És tudsz németül ?
2016. júl. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Magyarul se tud...
2016. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod, az a mondás járja, hogy mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul.

Szóval ha majd beszélsz például norvégul, és lesz valami emberi szakmád is, mehetsz például norvégiába. Ha majd franciául tudsz kutat ásni, mehetsz kútásónak Franciaországba.

2016. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű, abba az országba menjél amelyiknek beszéled a nyelvét.
2016. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Németországban, Ausztriában egy ilyen semmilyen végezettséggel esélyed sincs rendőrnek menni.

Régen ismertem rendőröket, akik leszereltek, majd a családdal együtt kiköltöztek Angliába, Németországba. De nekik volt szakmájuk. Az egyik alapvetően ács, vagy valami faipari iskolát végzett a rendőrré válás előtt. A másik hegesztő szakmával rendelkezett. Egyik se lehetett rendőr külföldön, eleve ahhoz helyi állampolgárság kell. És olyan nyelvtudás, ami anyanyelvi. Nem felsőfokú X nyelvvizsga, hanem kb. anyanyelvi szint, tehát lealább már az általános iskolát ott jártad ki. De jobb, ha már óvodába is oda jártál. Ez van.

Orvosnak, ápolónak, mérnöknek könnyebb elmenni külföldön, ha van megfelelő végzettséged, mint rendőrnek. Ugyanis utóbbihoz állampolgárság kell.


Amúgy akárhova mehetsz, amelyil országnak beszéled a nyelvét, csak arról tegyél le, hogy a közeljövőben ott rendőrként dolgozhatsz majd. Szerezz egy normális, nemzetközileg keresett szakmát. Hegesztő, programozó, ápoló, targoncás, nehézgépkezelő, villanyszerelő. Ezekben van esélyed elhelyezkedni. Ha beszéled a nyelvet is.

2021. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!