Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » BP keleti pályaudvarról a...

BP keleti pályaudvarról a nyugati pályaudvarra hogyan és mennyi idő alatt lehet átérni a leggyorsabban?

Figyelt kérdés
Néztem az útvonaltervezőt, ott ír villamos-busz stb kombinációt, de nekem a csak metró gyorsabbnak tűnik. Tapasztalatokat szeretnék kérni! :) Köszönöm előre is a választ!

2016. aug. 10. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetne menni ezekkel:

- busz-villamos: előny: mind a buszok mind a villamosok nagyon sűrűn járnak. hátrány: 2 jegy, vagy 1 átszállójegy kell hozzá

- metró-metró: előny: gyors, elég 1 jegy hozzá. hátrány: az átszállás időveszteség, és földrajzilag is kerülőnek számít.

- troli - előny: átszállás nélkül elérhető a Nyugati. hátrány: ritkán jár a busz-metró-villamoshoz képest. csavar: a Nyugatinál nem pont a pályaudvarnál nem tesz le, hanem a Podmaniczky utcában, ahonnan még gyalogolni kell.


Saját ötlet: ha a Nyugatiba azért mész, hogy onnan elutazz egy távolsági vonattal, akkor az a vonat a Nyugatiból való elindulása után Zugló állomáson fog megállni először, Ez az állomás busszal nagyon közel esik a Keletihez. Tehát nem is kell a Nyugatiba menni ahhoz, hogy elérd a vonatodat. Persze nem tudom, hova utazol, szóval ezt csak zárójelben mondtam.


időtartamok:

busz-villamos: 20 perc (nem a menetidő, hanem a reális érték a megállókig való eljutással és várakozással)

metró-metró: szintén 20 perc (itt a le- és feljutás, illetve az átszállás és várakozás ideje is benne van)

troli: bizonytalan, hogy pont eléred-e. ezért lehet, hogy 15 perc, de lehet, hogy 30 perc az út (ebben nem csupán az utazás és a várakozás van benne, hanem a megállóig való eljutás és a megállótól való eljutás is.


és végül amit zárójelben mondtam: Zuglóig max 10 perc alatt el lehet jutni. Gyorsbusszal 1 megálló, hagyományossal 3-4, buszjárattól függően.

2016. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

igazából elírtam, keletiből a nyugatiba úgymond ráérek :) inkább visszafele, nyugati-keleti lenne a fontosabb, van 25 percem elérni a vonatot, de a lényeget így is megfogtam, köszönöm! :)

2016. aug. 10. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor amennyiben a vonatod Zuglóban megáll, akkor onnan mint mondtam busszal a legjobb.

Megírhatnád, hogy a Nyugatiba melyik nagyváros felől érkezel, és akkor egyértelműbb lenne.

2016. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Metro
2016. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!