Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan történik a vonaton...

Hogyan történik a vonaton való utazás, a jegyvásárlás és stb?

Figyelt kérdés
Az őszi szünetben az internetes legjobb barátnőmhöz szeretnék menni vonattal. 13 éves lány vagyok amúgy. Nagyon sokat vonatoztam már, de soha nem utaztam még egyedül, ezért nemtudom, hogy hogyan történnek a dolgok. Annyit tudok, hogy a Nyugatiból induló vonattal kell majd mennem, de semmi egyebet nem tudok. Ja és a barátnőm Szegeden lakik. Nem magától az egyedül utazástól félek, hanem az emberektől, akikkel együtt kell majd utaznom. Esetleg az első osztályon biztonságosabb lenne az utazás? Valaki, aki benne van ebben az utazós témában, az leírná nekem részletesen, hogy mit hogyan kell csinálni, de tényleg nagyon részletesen hogy még véletlenül se csináljak semmit rosszul. Nagyon fontos lenne, előre is köszönöm.

2016. aug. 29. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Jegyet az indulás előtti napokban célszerű venni, vagy menj ki időben az állomasra, hátha pont sor lesz. Odamész a pénztárhoz vagy az automatához és veszel diákjegyet (50% kedvezmény jár rá) Szegedre. Tőbb osztályból valaszthatsz, van gyorsvonati 1. 2. osztály és InterCity 1. 2. Szerintem szánj rá egy kis plusz pénzt és kérj InterCity 2. osztályu kocsiba jegyet. Így kenyelmesebb kocdiban, biztos ülőhellyel és valamennyire megválogatott utastársakkal utazhatsz. Megkeresed a Szeged végállomasú vonatot a kijelzőn, megkeresed a vágányt és felszállsz a jegyen szereplő kocsiba, leülsz a jegyen lévő ülésre. Szegeden meg leszállsz. Enni- innivaló bőven legyen nálad és tudják rólad a szüleid és barátaid, mikor hol kell lenned.
2016. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__806145..



El lehetne dönteni, hogy gyerek vagy, vagy szülő.....

2016. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Érdekes. Lehet, mindketten feltették a kérdést. Tudod, a biztonság kedvéért. Pár perc, és itt lesz az Apa kérdése is!
2016. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek nagyon szépen köszönöm!
2016. aug. 29. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!