Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vezethetek piros rendszámos...

Vezethetek piros rendszámos (lassú járművet) AM kategórias jogsival?

Figyelt kérdés
14 vagyok.. És nemrég vizsgaztam le AM kategóriás jogsibol.. És mondták hogy állítólag vezethetek azt is.. Igaz?

2016. okt. 1. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

1.) Az "AM" kategória fogalma és a kezdő vezetői engedély

Nemzeti kategória; olyan két, három, vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm³ lökettérfogatot meg nem haladó belsőégésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezett sebessége 45 km/h–nál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg. Az "AM" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel az "AM" kategórián túl vezethető még az - orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - lassú jármű és pótkocsija, kerti traktor és állati erővel vont jármű. Az elsőként szerzett nemzeti kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül.

2016. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most akkor igen vagy nem? Nem kell túl ragozni.. Azért köszi
2016. okt. 1. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Drágám! Ha nem tudod értelmezni a szabályt ahol feketén-fehéren le van írva, akkor neked nem szabad semmit vezetned. Csak értelmezni kell, még gondolkodni sem kell.
2016. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem lett volna ésszerűbb leírni azt hogy igen. Mint hogy rá keresni és bemásolni? :)
2016. okt. 2. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát legalább bemásoltam neked, ha már te ennyire lusta voltál ehhez. De úgy látszik okos sem vagy.
2016. okt. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem Lehet mindenki olyan mint te :)
2016. okt. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!