Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » . Az egyház vajon tudna e...

. Az egyház vajon tudna e támogatni engem valami módon pl hozzájárulni a kiutazásomhoz? Vagy kihez tudnék fordulni ez ügyben?

Figyelt kérdés
Tehát amióta az eszemet tudom vallásos iskolák növendéke voltam, de kijártam a gimit és felvetült bennem mihez kezdjek magammal, mert sok minden érdekkel, de még egyetemre nem szeretnék menni. Szerencsére mig a gimibe jártam észrevettem a faliújságon egy hirdetést, aminek a lényege az hogy wittenbergbe keresnek önkénteseket 2017 es luther 500. évfordulojára. Nem is kellett sok rögtön megkerestem a német szerverzőket s mostanra végeredményben felvettek engemet. Magyarországrol csak ketten fogunk menni mint magyarország képviselői, békési lennék ő viszont soproni. Békéscsabán megprobáltam beszélni a helyi evangélikus pappal de süket fülekre találtam, megtudom mutatni az eredeti dokumentumokat mely azt igazolja hogy engem ott várnak mondtam de még jobban elzárkoztak. Nem vagyok lehuzos tipus dolgoztam a nyár folyamán de plusz kiadások jelentkeztek mely boritja terveimet és igy nem lesz jó sajnos

2016. okt. 4. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát első lépésben megpróbálhatnád megkérdezni a soproni lelkészt (a másik önkéntest segítették?), hogy lehetne támogatást kapni, milyen úton. Lehet, hogy a békéscsabai nincs olyan helyzetben, hogy ebben tudjon segíteni.

"és felvetült bennem mihez kezdjek magammal, mert sok minden érdekkel, de még egyetemre nem szeretnék menni"

Bár nem ezt kérdezted, de ezt egy kicsit intenzívebben kell felvetni magadban és nem húzni az időt, mert egyre nehezebb lesz az egyetemet elvégezni (mert családod lesz, dolgozni kell stb) A német nyelv szempontjából nagyon jó lesz az önkéntes év. És utána merre? Mi szeretnél lenni? mivel szeretnél foglalkozni?- ezeket át kell már most gondolni...

2016. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, sajnos a felsőfokú tanulmányok nem számítanak szolgálati időnek, és ha majd ott leszel 65-67-68 évesen, az a pár év is számítani fog.
2016. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de én egy hozzáértő embertől várnék valamit aki ténylegesen mondjuk az egyháznál dolgozik,de azért köszönöm a kommentelőknek a választ. Kérdéseitekre a válaszom még mindig nem tudom mi szeretnék lenni úgy gondolom németországban meglelem a választ különböző impulzusok fognak érni lehet az egész világszemléletem megváltozik kitudja
2016. okt. 8. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!