Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig tart egy tartózkodási...

Meddig tart egy tartózkodási vízum/engedély igénylése Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdi egy ember ezt a folyamatot, kb. mire kaphatja meg az engedélyt? Ez azonnal elkészül vagy azért egy tartós folyamat? Egy külföldi ismerősöm eléggé rosszul járt most az idővel és félő, hogy ki fog csúszni és így elvileg el kéne hagyni az országot. És akkor esetleg egy plusz kérdés: ha elkezdte a vízum igénylését és közben jár le a 90 nap, akkor még várhat az eredményre vagy mindenképp el kell hagynia az országot? Nagyon köszönöm!

2016. okt. 4. 17:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Kérem, valaki segítsen! :(
2016. okt. 4. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Te vagy a "japán"-os, ugye?

Írtuk, hol kérdezd meg . mi itt nem tudunk válaszolni - ez ugyanis nem gyakori, hanem elég speciális kérdés.

Ráadásul, mint írtam, turista vízummal nem vállalhat munkát. Az emberek nagy része törvénytisztelő: ha 90 napra kap egy turista vízumot, akkor 90 nap múlva elhagyja az országot. nyilván azért nem kapott munkát, mert ezzel a vízummal nem maradhat itt és senki nem akarja bevállalni, hogy illegálisan foglalkoztassa.


Esetleg azt tudod elintézni, hogy meghosszabbítsák neki - de nem ismerem az ide vonatkozó szabályokat, lehet-e ilyent.

2016. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már többször írtuk, hogy ez speciális tudást igényel, amivel bizonyos ügyvédi irodák pl. foglalkoznak. De erről előre érdeklődj, mikor időpontot kérsz, mert akinek nem szakterülete a bevándorlás, annak fogalma sem lesz. Pl. én is ügyvéd vagyok, de nem tudom a választ.

Itt hiába teszed fel újra és újra a kérdést, mikor neked speciális szakemberre van szükséged.


Vagy pedig bementek az ismerőssel a XI. kerületi Bevándorlási Hivatalba, és ott is meg tudják mondani.

2016. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!