Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki olcsó európába vivő...

Valaki olcsó európába vivő pécsi, pesti utazási irodák?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. minden iroda szervez ilyen utakat, de egy önálló szervezéssel lehet jobban jársz.

Hová akarsz utazni?

2016. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hova szeretnel utazni?

Busszal vagy repulovel?

Pecsrol pl ugy tudom par eve az Austrian Airlines meg inditott ugynevezett "rahordo" repulojaratokat Becsbe. Ha megvan meg, akkor ez is lehet megoldas. Onnan meg aztan a vegtelen lehetosegek tarhaza.

Vagy vonattal Budapestre, onnan meg aztan megintcsak barhova.

Esetleg masik kozeli repter ahova konnyen eljuthatsz (Zagrab, Ljubljana...)

Liligo.hu, kayak.com, Momondo.com : beutod a varost ahonnan indulnal, es ahova erkeznel. Ha az idopont fix, azt is. Megnezed, honnan, mikor a legolcsobb a repjegy.

Helyben pedig szamos lehetoseged van olcson szallast talalni, a booking.com vagy a trivago.com oldalakon keresztul, de gyakran meg olcsobb lehet az airbnb, vagy ha tenyleg arkimelo, akkor a couchsurfing (ami altalaban ingyenes). Esetleg erdemes szetnezni az adott varosban van e ottani magyarok FB csoport, mindig van aki epp a szabadsaga idejere potom aron kiadja a lakasat, esetleg egy szobat. Ennel olcsobban utazasi irodaval sem fogsz tudni utazni.

Raadasul pl a buszos utazasi irodas varosnezo utak inkabb farasztoak mint pihentetoek, alkalmazkodni kell mindenkihez, hiaba szeretnel valahol tobbet maradni ami neked pl tetszik, ha az idegenvezeto mar terel is tovabb a kovetkezo helyre, hogy tartsatok a programot. Ezzel szemben ha magadnak szervezed, ugy iranyitod a programot, ahogy szeretned, es ha napkozben pl hazamennel sziesztazni mert faradt vagy, akkor erre is van lehetoseg.

Emellett pl az etkezesek az utazasi irodas utakon altalaban turistagyarakban tortennek, ahol altalaban valami tomegmenut adnak. Egyeni szervezesben kinezheted pl a Tripadvisoron, hogy hol talalsz valami jo helyet, ahol tenyleg finom az etel, es arfekvesben is korrekt.

2016. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi de inkább a buszos lenne jó:/
2016. okt. 13. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy csomó, bár én csak egyszer voltam csoportos úton az is csak egy napos volt és Bécsbe.

Egyáltalán nem volt fárasztó, egyedül a korán kelés lehet fárasztó az indulás napján, de lehet aludni a buszon.

Általában 6-7 óra körül indulnak Budapestről, vagy max reggel 5-kor a legkorábban. Folyamatosan bújom ezeket a katalógusokat meg a honlapjukra is felmegyek hobbiból. Mindenhol van vidéki felszállási lehetőség és attól függ, hogy hová mész, ha útba esik a városod akkor szerencséd van. Persze budapestiként minden jobb, vidékiként meg óriási hátrányod van. Sok iroda szervez ingyenes transzfert, persze ez megint csak időigényes és még korábban kell kelni ezért célszerű olyan utat választani ahol útba esik a te városod. Általában nyugatabbra szoktak egy napos utazást szervezni, úgy előnyben is vagyok pl egy Ausztriai útnál mint a Budapestiek. Mikor Bécsbe mentünk mi akkor keltünk, amikor Pestről elindultak és kb fél 7-7 körül indultak el, kb 9 körül szálltunk fel és 10-re már ott voltunk. És már este 7-kor otthon voltunk, mig ők 10 körül érkeztek meg. Ezcsak példa volt.

Nem tudom hová lenne az úticél, de általában M1-es autópálya városaiban lehet felszállni, vagy a M7-es ha délebbre szól az úticél.

Ennek az az előnye, hogy csak abból áll, hogy bemész az utazási irodába és befizeted az utat, nem kell szórakozni még szállásfoglalással, ami lehet nem is jön össze. Egyik ismerősöm elhivott Grazba, ő szervezte az egészet és nem volt benne biztos, hogy érvényes-e a foglalás a szállásra, idegeskedett miatta, aztán még fel is hivta őket, szerencsére jó volt. És ugye ha egyénileg mész és nem ismered a várost, el is tévedhetsz, ezzel sok idő elmehet. Nem oda lyukadsz ki amit meg szeretnél nézni. De nyilván mindenki maga dönti el hogyan utazik el, a lustábbak biztos a csoportos utat választják ahogy te is. Szoktam olvasni a programokat és szokott lenni sok szabadidő is, amikor nem a csoporttal vagy. A hátránya az hogy meg van szabva mikor kell a busznál lenni. Ha több napos és este van a szabadidő, akkor gondolom lehet választani h tömegközlekedéssel mész a szálláshoz, ha túl korainak tartod a buszos találkozást és úgy a szállodába menni.

Általában úgy szokott lenni hogy reggeli van még benne, ebédet sehol nem adnak és vacsorát ha ráfizetsz, de az nem kötelező. Aki nem fizette be a vacsorát, az egyénileg eszik valahol, ahol akar, gondolom azt nem fogják megszabni hol egyél. Vannak fakultatív programok is, azokra is rá kell fizetni, de nem kötelező és ha nem fizetted be akkor megint csak szabadidőd van. Hátrány megint csak az, hogy biztos lesznek hülye emberek, de az egy naposaknál még idő sincs arra, hogy foglalkozz velük, vagy észre se veszed olyan kevés az idő. De hülye emberek a munkahelyeden is vannak, és mindennap el kell őket viselni.

Bocs ha hosszú voltam, nyugodtan válaszd a buszos utazást, főleg ha egyedül mész. Sokan mennek egyedül, nem vagy magadra utalva és ismerkedhetsz is. Hátrány hogy egyágyas felárat kell fizetni, ha nem vállalod akkor akárkit melléd tehetnek, akit nem ismersz, lehet egy idiótát. Ha szerencséd van akkor nem tudnak senkit melléd tenni akkor átvállalják hogy fizetik az egyágyas feláradat.

2016. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!