Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Stoppal körbeutazni európát?

Stoppal körbeutazni európát?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges csak stoppal körbeutazni európát ( kb egy hónapot szánnák rá) egy ismerőssel mennék. Mennyire biztonságos ez? vannak olyan országok ahol tilos a stoppolás? Volt már hasonló utatok? persze nem foglalnánk szállást hanem mindig szabad ég alatt aludnánk és nyáron mennénk.

2016. okt. 17. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem biztonságos. Régen (20-30 éve) csináltunk ilyet. Igaz, akkor sem körbe utaztuk Európát. Csak egyik országból utaztunk a másikba. Nagyon kedves emberekkel találkoztunk. Országon belül is csináltuk.

Szerintem manapság nem csak, hogy kevésbé biztonságos, de eleve ritkább, hogy felvesznek stopposokat. Az autósok is jobban félnek.

2016. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Józsa Zsófia válasza:
73%
Ez nekem is rajta van a bakancslistámon😂
2016. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%

Idegen embereket szerintem senki nem vesz fel jószívvel a kocsijába.

Pénz nélkül meg tuti nem.

2016. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A nyugati országokban nem aludhatnál szabad ég alatt, és nem vesznek fel stopposokat.
2016. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Talán jobb lenne,ha a legtöbb ember utána nézne a dolgoknak,és nem a sablon dolgokat mondaná,amit a média töm a fejükbe..

Lehetséges!! Nagyon sokan stoppolnak,Magyarországon is,csak ezeket nem mondja be a híradó...mert miért mondaná,ha jó??

Nem veszélytelen,de okosabban kell megközelíteni és csinálni,bízni a megérzésekben,és nem beszállni olyan mellé,aki nem tűnik normálisnak. (lányként a legtöbbet egyedül szoktam menni,működik a megérzés dolog)

Nézz körül hitchwikin,ott minden országban leírják a tapasztalatokat,illetve,hogy szabad-e stoppolni,vadkempingezni...azt olvastam,hogy Horvátországban nagyon nézik az embert,viszont nyáron egyáltalán nem szóltak ránk,mikor a tengerparton aludtunk...

Ha érdekel esetleg valami,nyugodtan írj privátban :)

A stoppolás egy rohadt jó dolog,ami felnyitja a szemed,és a világ valódi oldalát láthatod,nem ezt a sok kakit,amit az emberek beképzelnek...vagy elhisznek a sok manipulatív dolgok miatt.

2016. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ja,és MINDIG felvesznek,nem volt még olyan,hogy ne vettek volna fel...kivétel van,Németországban,de az a mi hibánk volt,rossz helyen álltunk,és meglátszott rajtunk a 3 nap nem alvás.
2016. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lencsefőzelék ***** válasza:
94%
* szánnék
2016. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Mindig jol meg jol meg olyan romantikusan hangzanak ezek a menjünk ingyen világgá dolgok,ahol majd a szabad ég alatt alszunk es forrásvizet iszunk!

Kar hogy a valosag olyan messze van ettől mint Makó meg Jeruzsálem!

A "normális" stopposokat sem veszik fel mindig nem hogy az ilyen koszos/büdös/mosdatlan/kialvatlan/hajléktalannak kinéző,hátizsákos hippiket!

Lehet ezt is nyugodtan lepontozni de ez az igazsag!

Arrol meg nem is beszelve hogy ugyan nem vagom az utvonalat,de az egy hónap meg körbeutazni europat kofejezeseket egy mondaton belul nem tudom.ertelmezni!olyan szinten semmire sem eleg,hogy egy nagyobb orszagot is nehez ennyi ido alatt bejarni,nem hogy egy kontinenst!

2016. okt. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Egy hónap alatt nem fog menni egész Európa, a stoppolás azoknak való, akik nem sietnek sehová :) Néhány évvel ezelőtt egy barátnőmmel elstoppoltunk Budapestről Lisszabonba, oda-vissza ez 3.5 hétig tartott.

Egyébként a 6. válaszolóval nagyrészt egyetértek, nem veszélytelen, de ha az ember okosan csinálja, hagyatkozik a megérzéseire és utánajár alaposan a dolgoknak, mielőtt nekivág, akkor működik. Én évekig stoppoltam, mostanában is előfordul, de sosem volt belőle gondom.

A hitchwiki zseniális oldal, de emellett ha az ember útvonalat tervez, utána kell nézni az adott ország szabályainak, van, ahol a stoppolás bizonyos utakon tilos, van, ahol a vadkemping az. Mindig legyen tartalék pénz, telefonhoz tartalék aksi, illetve ha nem akartok szálláson megszállni (nem biztos, hogy ezt mindenhol megússzátok), utána kell nézni, hol tudtok tisztálkodni (nedves törlőkendő csodákat tesz, de nem lehet sokáig csak azzal kihúzni), stb.

Relatíve könnyű fuvart találni, ha jó helyre áll az ember (de van, hogy órákig tart így is, mire valaki megáll), de ha koszos és büdös az ember, jelentősen csökken az esélye bármire. Ami még fontos, hogy tanuljatok meg legalább néhány kifejezést azon a nyelven, amely országokat érintitek, az angolt pedig emellett fel kell húzni normális szintre. Olyan dolgokat is vegyél figyelembem, hogy a feltartott hüvelykujj nem mindenhol lesz jó, van olyan ország, ahol ez ugyanazt a gesztust takarja, amit nálunk a középső ujj. Egyébként legyen nálatok papír-filc, készítsetek táblákat, amin rajta vannak a részállomások, mert táblát tartva ezerszer könnyebb a fuvar, mint anélkül.

Szóval a lényeg az, hogy egy ilyen túra sok tervezést, utánajárást és szervezést igényel és sokkal nagyobb tájékozottságot, mint amit a kérdésedből sejtetsz. Nyárig viszont sok időd van, ha elég időt és energiát belefektetsz, összehozhatod.

2016. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak!:) főleg a akik tapasztalták és nem a filmekből szedték össze a válaszukat
2016. okt. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!