Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire nézik le az emberek...

Mennyire nézik le az emberek azt, aki huszonévesen sem járt még soha külföldön? Szégyellni való?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem szégyellnivaló, nem mindenki teheti meg, hogy külföldre utazzon, ill. mindenkinek mások a prioritásai.


Az viszont rettenetesen szánalmas szerintem, ha valaki azért zárkózik el, mert egyszerűen krolátolt és semmi nyitottság nincs benne, aztán jönnek a szövegek, mint a "há' minek az", "minek menjek, ott nem beszélnek magyarul", "rohadt külföldiek, minek menjek oda", stb. Na EZ a hozzáállás igenis szégyenletes, de egyéb esetben nem az.

2016. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elég sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak a külföldre utazást (sajnos sokan még a belföldi utazást sem). Én nem látom hogy ebben bármi szégyellni való lenne.
2016. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyetertek az elottem valaszolokkal, ha anyagi akadalyai voltak a dolognak, akkor abban semmi szegyenletes nincsen. Ha azert nem ment az illeto "mert csak", az mar problemas, utazni es uj dolgokat megismerni az egyik legjobb dolog a vilagon. Aki erre nem nyitott, azt sajnalom.
2016. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha anyagi okai vannak, akkor érthető és nem kell szégyellni.

Ha viszont ingerenciád nincs rá, akkor az már gáz.

2016. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyik esetben sincs joga másnak megjegyzéseket tenni vagy pláne lenézni emiatt. A te dolgod.
2016. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem telik rá az nem gáz, de ha lenne pénzed de nincs rá igényed az már hatalmas gáz ugyanis az utazás az életben a legjobb dolog.
2016. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen igaza van az előttem íróknak, de a "nem telik rá" azért nem teljesen igaz, mivel pl. egy bécsi buszos adventre, már 3.900 Ft-ért el lehet jutni.


Persze akkor már nem tudná sajnáltatni magát, hogy sosem járt még külföldön...

[link]

2016. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem szégyellni való, de nekem furcsa, hogy ennyire nincs igénye az embereknek az utazásra. Én mióta az eszemet tudom folyamatosan megyünk valamerre. A páromat 16 évesen ismertem meg, akkor volt életében először külföldön. Bécsben. Ahova mi kb vásárolgatni jártunk ki, nem egy nagy program, sőt Szlovákiába is sokszor jártunk emiatt. Az ő szüleinek a Balatonnál távolabb nem létezik semmi.

Ha ilyen mentalitással neveltek, el is hiszem, hogy nincs igényed az utazásra. Én érettségi után elkezdtem dolgozni és fél éven belül összegyűjtöttem a pénzt Londonra, aztán újabb fél év múlva Rómába mentem, majd Münchenbe és így tovább. Nekem mindig prioritás volt utazásra gyűjteni, ahogyan ezt a szüleimtől is láttam.

2016. nov. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Atya világ. Mi van akkor, ha valaki nem szeretne külföldre utazni? Nagyon sokan vannak, akik nem szeretnek utazni. Kit érdekel? Attól, hogy én szeretek valamit, még másnak nem kell. Kiégek a válaszokon.
2016. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Azt nézünk le, akit akarunk, kedves utolsó, ezt úgy hívják, a szabad véleményhez való jog :)

Engem nem érdekel, ha valaki kipróbálta és nem szeret utazni, nem kell mindenkinek ugyanazt szeretni. De aki ki se próbálta, hanem eldöntötte a kis fejében már jó előre, hogy az mennyire rossz, az a szememben egy korlátolt barom és ezt egyáltalán nem szégyellem.

2016. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!