Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Túrázás ausztriába meg szlovák...

Túrázás ausztriába meg szlovákiába mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Ismerős minden áldott hétvégén ezekben az országokban, hegyekbe megy túrázni, menedékházakban szokott megszállni és ott kajál meg sörözik. Többen szoktak menni autókkal. Szerintetek ez mennyi pénzt vihet el havonta? Nem akarok nála rákérdezni, ha kicsit általánosabban kérdem, hogy mennyiből lehet kihozni egy ilyen-olyan túrát, akkor zavaros válaszokat ad, de kiváncsi vagyok neki mennyit vihet el a hobbija.
2017. márc. 5. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Régebben sokat kerékpártúráztam Ausztriában. Csak néhány napra szoktam menni, ezért leggyakrabban itthonról vittem élelmet és még Eurót sem váltottam és egy fillért sem költöttem. Persze volt a bankszámlámon elég pénz bármi rendkívüli esetre. Nyáron a többi turistához hasonlóan például Bécs vagy a többi település füves részén aludtam.

A menedékházak vagy kulcsosházak díjait nem ismerem.

2017. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

"Többen szoktak menni autókkal....kajál meg sörözik.. kiváncsi vagyok neki mennyit vihet el a hobbija.


Tudod, ha Te szeretnél/szerettél volna túrázni, akkor még szívesen kikeresnék Neked néhány dolgot, utánaérdeklődnék - de nem értem, Téged miért érdekel az, hogy más mennyit költ a hobbijára? Neked kell előteremteni rá azt a pénzt? Nem. Akkor?

Úgy érzem némi irigység szól a kérdésedből :-(

2017. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van tényleg irigy vagyok, ezt előtte sem titkolom. Van némi rálátásom, hogy mit dolgozik, direkt nincs arcom megkérdezni, hogy mennyit keres, de sokat segítene nekem ez az infó egy országba ahol mindenki csak hümmög ha reális munkabér a téma s a munkáltató meg tőlem kérdi, hogy mennyit kérnék.
2017. márc. 5. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy a szállás. Tátrában fent a turistaszálló is 80-100 euró, lenn a faluban meg 10.
2017. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazabol csak az utazas, ami penzbe kerül. Ha többen mennek, meg olcsobb is, mintha vonatoznanak.


Egy jo turacipö es -felszereles sem olcso, de az az ember evekre veszi.


Az ilyen szallas sok helyen ingyenes, de altalaban nevleges összeg vagy becsületkasszas es altalaban a hozott kajajat fogyasztja mindenki. Az etelt meg igy is ugy is veszi, ha elmegy turazni, ha otthon marad. Nincs nagy arbeli különbseg az orszagok elelmiszerboltjai között. A hegyek hasznalata pedig ingyenes.

2017. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
56%

Már az drága mulatság, ha valaki otthon minden egyes hétvégén sörözik :D Szóval ez Ausztriában egy menedékházban hatványozottan igaz. Mert egy menedékházban baromi drága minden. Ha meg előveszed a házban a Tesco-s sörödet, meg otthoni szendvicsedet, hát elnézik, de igen csúnyán néznek rád. A szállás egy ilyen házban.

Pl egy random házban: A Hannover hausban egy szoba/nap 25 Euro, az étel ital ára másfélszerese a városokban, falvakban tapasztalható áraknál.

Egyébként inkább ez legyen valakinek a hobbija, mint pl a sportfogadás, vagy az a asszonyverés.

2017. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

2-es vagyok és igazából nem akartam már írni - de mivel kérdező is bevallotta, hogy irigykedik, ezért mégis :-)


1 évig spóroltam, hogy a 6 éves fiammal el tudjunk menni nyaralni (nem ettem chipset, kólát, minden nyavalyát, minden fillért megfogtam a kajapénzen is), majd befizettünk egy 10 napos, buszos görög útra (kb. 10 éve volt kb. 50 ezer ft 2 főre költőpénzzel együtt) Szomszéd hölgy elkezdte: ej, de jól megy Nektek, Görögországba mentek 10 napra? És nem titkoltan irigykedett.

Mondtam igen. majd megkérdeztem, hogy ha jól tudom, Ő dohányzik (én nem): mennyit szív egy nap? Mondta, hogy másfél-2 dobozzal. Mennyibe kerül egy hónapban? 40-50 ezer ft.

Nos, mondom, TE 1 HÓNAP ALATT ELFÜSTÖLÖD azt, amire én 1 évig gyűjtöttem (megvontam magamtól a finomabb falatokat, stb.) - akkor kinek megy jobban? :-)


Szóval bocs, kérdező, de ezért nem "támogatom" az irigykedésedet :-)

2017. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!