Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg az utazást,...

Hogyan oldjam meg az utazást, ha albérletet kell kivennem?

Figyelt kérdés
családi okokból albérletbe kell vonulnom, viszont szeretek, szeretnék utazni is néha németországba, hollandiába, romániába ismerősökhöz. Ilyen esetben 1-2 hetet vagy akár egy hónapot üresen áll az albérlet, de fölöslegesen fizetem a díjait. Hogyan oldható ez meg?
2017. márc. 27. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy. Az albérlet nem hotel, hogy csak annyi napot fizetsz amennyit ott vagy. Egèsz hónapot fizetsz akkor is ha nem vagy ott heteket. Ez nem alku tárgya.
2017. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a költséget nem tudod elkerülni.


Nem fizeted fölöslegesen a díjat: azért fizeted, hogy a cuccaid ugyanott legyenek amikor hazajössz, meg hogy legyen hol laknod, amikor hazajössz. A főbérlő nem tudja másnak kiadni a lakást, amíg nem vagy ott. Meg hogy gondolnád, addig a pár hétig kiköltözöl, más beköltözik, aztán meg vissza az egész?

2017. márc. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Úgy, hogy Te vagy a főbérlő, és amíg nem vagy otthon, albérletbe kiadhatod másnak.
2017. márc. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

3. Jaa,hátha mire hazaér kirámolják a lakást! :D


Ismerősöm sajnálatból befogadott egy nőt,mire egyszer hazaért,másfél milla értékben megkönnyítette a csaj!Nem is tudják behajtani rajta,egyedül egy cuccot találták meg nála,arra is azt hazudta,a tulaj adta neki!

2017. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Lakótársat szerzel. Így sem tudod megspórolni az összes költséget. A felét így is neked kell majd fizetni, akár ott vagy, akár nem. De azért mégiscsak kevesebb pénzed megy rá. Meg felesleges is egy egész lakás egyedül neked, ha úgysem vagy sokat ott.
2017. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
5: Egy embernek fölösleges egy egész lakás? Erre az a megoldás, hogy különböző méretű lakások vannak, még 5 nm-es is van.:)
2017. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik szomszéd veszett össze, egy a kérdezőhöz hasonló észjárású csajjal aki ki akarta venni a lakását, de féláron.

Azzal az indokkal, hogy csak aludni járna haza, és nappal nem használná !!

2017. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Semmi gond, ha ki lehet adni közben valaki másnak is, aki meg napal alszik az ő ágyában.
2017. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan palimadár nem lesz, aki emiatt neked olcsóbban adja ki. Havidíjat kell fizetni, az hogy te mennyit töltesz az albérletben, magán ügyed. Én is voltam albiban egy ideig, és volt olyan hónap amikor különféle okok miatt összesen 1 vagy 2 hetet voltam az albiban, mégis kifizettem a teljes havi díjat, és eszembe nem jutott volna felhívni a tulajt, hogy alig használtam, mert ez nem így működik. Egyedül a rezsi ami kevesebb volt, azt meg te is megspórolod. De az nem a bérleti díj.
2017. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!