Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért a Titanic lett híres a...

Miért a Titanic lett híres a XX. Századi nagy hajók közül?

Figyelt kérdés
Mondhatnánk, hogy a mérete miatt, vagy a sok áldozat miatt, de valójában egyik sem helytálló. A testvérhajók, az Olympic és Britannic pár méterrel térnek el, ráadásul majdnem ugyanúgy néznek ki, de a konkurens hajózási társaságtól a Mauretania vagy a Lusitania sem sokkal maradt el méretben. Ilyen tekintetben abszolút egy volt a többi közül. A legtöbb hajó valóban nem süllyedt el, mint a Titanic, hanem leselejtezték őket, de a Britannic és a Lusitania például igen. A Britannic nem számított akkora katasztrófának a maga 30 áldozatával, ezt megértem, de a Lusitania? Majdnem 1300-an haltak meg, és körülbelül 800-an menekültek meg, arányaiban nagyon hasonló a Titanic katasztrófájához. Annyi a különbség, hogy felrobbantották, illetve hogy nem az első útján történt az eset. Kérdem én, miért a Titanic-kal foglalkozik mindenki? Miért abból csináltak 11 Oscaros filmet, világ körüli utazó kiállítást? Semmi bajom nincs a Titanic-kal, borzasztóan érdekel minden, ami 105 éve történt, a filmet is szeretem, de akkor sem értem. Szerintetek?
2017. ápr. 30. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Mert már jó előre elsüllyeszthetetlennek kiáltották ki, erre az 1. útján azonnal elsüllyedt egy fatális baleset következtében és nagyon sokan meghaltak! Erre mondják hogy az élet a legnagyobb drámaíró! Illetve azért is mert szerencsére sokan túl is élték és velük is rengeteget foglalkozott a korabeli média. A Lusitania is híres, de egy háborús hadszíntéren azért megszokott, hogy emberek meghalnak.
2017. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Amennyire tudom, ez volt az első ilyen nagy méretű hajó. Ráadásul azt állították róla, hogy nem lehet elsüllyeszteni.

Ilyen méretű katasztrófa addig nem volt.

2017. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lencsefőzelék ***** válasza:
2017. máj. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként az Estonia katasztrófájáról is kevesen tudnak, pedig az nem is volt annyira régen 1994-ben és több, mint 800 haltak meg.

Szerintem viszont a Titanicnál közbejátszott, hogy az első uton süllyedt el. A Britannic haborúban süllyedt el, csakúgy mint a Luistania. Az ilyen háborús katasztrófákat kevésbbé tarják számon.

2017. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Utolso, Estonia semmiseg, Dona Paz-on >4000-en nyuvadtak meg a nyolcvanas evekben. Le Joola-n 2002-ben 1800-an.
2017. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért, mert a Titanic elsüllyedése volt a kereskedelmi hajózás első nagyméretű katasztrófája.
2017. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!