Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy tengerparton 50...

Igaz az, hogy tengerparton 50 faktoros naptejet érdemes használni, ha nem akarunk leégni?

Figyelt kérdés
Hogy aki nem leégős, az is megég ha alacsonyabbat használ?
2017. máj. 12. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem akarsz barnulni, használd csak.
2017. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Én nem használok semmit,utálom valamiért,de jó a bőröm és amúgy is szolis vagyok.

Ha tök fehér,érzékeny vagy,akkor is elég 25-30-as bőven!

Menj el előtte párszor szoliba,nem fogsz leégni.

Láttam már első nap leégett nőt,tök fehér bőrrel kifeküdt órákra a 40fokba! :D Egész héten a szobába volt,mikor jöttünk haza,tenyérnyi darabokban jött le a bőre

2017. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell szoliba menni, inkább menj napra előtte többször, de eleinte rövidebb időre. Ha nem vagy szokva a kinti napfényhez, a leégés mellé napszúrást is kapsz, az rosszabb. Az egész nyaralást elrontja. A szervezetnek nagy stressz a légkondicionált irodából a tengerparti körülményekre átállni.

Én se használok soha naptejet, de igyekszem sokat a szabadban lenni, főleg hétvégente. Nem égek le, és nem kapok napszúrást.

2017. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha ram hallgatsz, hasznalod az 50 faktorost. Nem igaz, hogy nem lehet vele lesulni, en folyamatosan azt hasznalok, pedig amugy nehezen barnulok, es gyonyoru szinem lesz tole mindig. A gyerekemnek szinten.

Igaz, ahol en elek, tengerparti orszagban, ott az ember megtanulja, hogy ha nem akar ido elott elpatkolni borrakban, vagy csak egeszen egyszeruen nem akarja, hogy szenne oregedjen a bore (a szolira ugyanez jellemzo, iszonyatosan oregiti a bort) akkor bizony eloszor 50-es, aztan mikor mar lett szined, akkor 30-as. Emellett a deli orakban inkabb csak arnyek.

Persze tuti hogy a szolimaniasok most jol lepontoznak, de az is igaz, hogy rolam lassan 40 evesen senki nem mondja meg, mennyi vagyok, altalaban inkabb 30-nak neznek. Mig pl az anyosom aki Kretan lakik es allandoan sutteti magat naptej nelkul, lassan 80 evesnek nez ki, annyira tonkrement a bore. A ferjem csaladjaban pedig tobb borrakos is volt sajnos a tulzott napozas miatt.

Pedig en is egtem mar meg parszor nagyon csunyan meg kamaszkoromban. Azota nagyon vigyazok.

Mikor pl Tuneziaban voltunk nyaralni, na ott egy magyar csalad kifekudt delelott 11-kor napozni 20 faktoros naptejjel, arnyek nelkul (pedig junius elejen voltunk, eloszezonban). Anyuka mondvan o ugyis szolizik. Este hivhattak az ugyeletet, mert a napeges mellett szuper kis napszurast kaptak, igy a nyaralas hatralevo reszet tolthettek a szobaba bezarva...

2017. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, használd az 50 faktorosat. Én mindig azt használom, és így is barnulok. A párom bőre sötétebb, mint az enyém, nem is ég meg könnyen, de először pár alkalommal ő is mindig 50-est használ.


Aki nem használ semmit vagy nem megfelelőt, az majd nézze meg 10-20 év múlva a bőrét. Van pár barátnőm, aki ilyen szolis, napozás mániás volt normális védelem nélkül, most ráncosabbak, mint anyám.

2017. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Érdemes a helyieket kérdezni. Én személy szerint inkább hasonló árnyalattal térek haza, minthogy az első nap komolyan leégjek és ki kelljen hagyni a nyaralás egy részét.

Ózon térképet is érdemes megnézni neten, mert nagy különbségek vannak.

2017. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jobb az óvatosság. Ha nem vagy kint a déli órákban _valószínűleg_ elég a 30-as.
2017. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Tengerparti napsugarzas amugy abszolute nem merheto ossze az otthoni kerti napozassal, es a szolariummal sem. A szoliban tobbnyire van eleve UV szuro. A napban nincs. Otthon a kertben vagy a szabadban nincs korantsem akkora UV sugarzas es fenyvisszaverodes mint egy hatalmas vizfelulet mellett, ami a tenger.

Amugy a fokozatossag elvet itt is erdemes betartani. Sokkal tovabb tart ugyanis a lassan szerzett szin, akar hetekben merhetoen, mint a hirtelen lesulesbol, netan leegesbol szerzett.

2017. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megerősítettek, mert van egy kis alapszínem, de tényleg jobb az óvatosság, inkább biztosra megyek és az elején 50 faktorosat fogok használni és szépen lassan 30-ra térek majd rá. Egyébként már meg is vettem őket múlt héten, de jó, hogy itt megerősítettetek.
2017. máj. 12. 11:51
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Amikor majd este kisétáltok a korzóra, akkor fogod látni a tömegben, hogy mekkora különbség van barnulás és barnulás között.

Akik a tengerparton sültek le fokozatosan és erős naptejet használva, azoknak egészségesen vöröses-barnás színük van

A szerencsétlen szoláriumosok meg olyanok, mint az aszott bőrű sült-egerek.

2017. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!