Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri barlangokban fényképezni?

Fannuska04 kérdése:

Megéri barlangokban fényképezni?

Figyelt kérdés
Két barlangba megyünk- az egyik cseppköves a másik jégbarlang. Az egyikbe a fényképezés drágább is mint a belépő. Nem lenne baj kifizetni, csak nem vagyok benne biztos, hogy megéri e, viszont lehet, hogy később megbánnám, hogy nem fényképeztem. Kezdő fényképész vagyok és csak digitális fényképezőgépem van. Abban sem vagyok bitos, hogy a cseppkövesben lehet e vakut hasznáni a denevérek miatt.

2017. jún. 11. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"Kezdő fényképész vagyok és csak digitális fényképezőgépem van."


Már elég régen a profik is digitális géppel dolgoznak. Csak a legelvetemültebb hipszterek fotóznak filmre.

2017. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megéri ha tudsz also hangon 3-4 masodperces zaridot allitani a gépeden,mert vakuval kar is probalkozni ilyen helyen!
2017. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megeri, csak nem a 22e forintos kompakt geppel. Ha van normalis dslr vagy legalabb bridge geped, amit manualis uzemmodban is tudsz hasznalni, jo kepeket lehet csinalni. A vakut felejtsd el, minden cseppkobarlangban tiltott deneverektol fuggetlenul, mert a feny elosegiti az algasodast, igy tonkreteszi a barlangot.
2017. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt az előzőekben szólók elfelejtették leírni, hogy állványt vigyél magaddal és vaku nélkül fényképezz. Állvány nélkül bemozdulsz, állvánnyal pedig (ha egyszerű géped van is) fotózhatsz automata állásban, és hogy nem mozduljon be a gép, használd az önkioldót!
2017. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 4-esnek igaza van a technikát illetően, de a valóság általában az, hogy egy nagy csoporttal kell lépést tartani, sokszor csak szűk helyek vannak, ahol nem lehet megállni, és 20 idegen kerül a képre...
2017. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 Pál-völgyiben nemrég voltam, ott engedélyezett a vaku, legalábbis a kiépített szakaszon biztosan (és derítésre bizony jól is jöhet!). Algásodást illetően ha belegondolsz, ez nem oszt, nem szoroz, hiszen vakutól függően muszáj valamivel világítani.
2018. jún. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*függően helyett függetlenül
2018. jún. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!