Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miket tegyek a táskámba ami...

Miket tegyek a táskámba ami jól jöhet bármilyen esetben?

Figyelt kérdés
pl:veszály esetén ha megpróbálnának elrabolni vagy ha véletlenül elfelejtek leszállni a buszról nem olyan ötletet kérek mint pl a pénz

2017. nov. 18. 13:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
16/L nem arra gondolok ha pl túrázni megyek hanem arra ha az után mondjuk sötétbe vagy a suliba sulibol haza stb
2017. nov. 18. 13:48
 2/13 Morning válasza:
17%

Először is imádkozzál, kérd az ÚR Jézust, hogy védelmezzen meg.


Azonkívül pedig nem tudom, hogy hány éves vagy, de legyél elővigyázatos és ha nem életbevágóan muszáj, ne mászkálj éjszaka egyedül.


Amúgy pedig be lehet szerezni riasztó gázspray-t, úgy tudom.

Most rákerestem a google-n és kidobta ezt az oldalt is: [link]

2017. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi és 16/L
2017. nov. 18. 14:22
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Paprikaspré hatásos mindenkire és a kutyákra , a könnygáz nem . De ezt se a táskában tartsd hanem a zsebben , mert a táskát ellophatják mindennel együtt . Az is jó ötlet ha van gagyi csali mobilod és irattárcád 500Ft és némi apróval lejárt bankkártyával , az elvihetik a tuti meg nálad belső kabátzsebben rejlik ...
2017. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Feltöltött mobil teló.
2017. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Nálam a fontossági sorrend:

1. Telefon: Ha nincs nálam a 2. és a 3. pontban felsorolt dolog, tudok segítséget hívni és eljutni valahová

2. Pénz: ha nincsen nálam a 3. pontban felsorolt tárgy esetleg az első, még akkor is el tudok valahová jutni, mert tudok venni pl. jegyet

3. Iratok: bérletek, igazolványok, lakáskulcs (kellemetlen ha órákra kizárnak, legyen mindig nálad)


Egyébként szerintem még az alábbi tárgyak jöhetnek jól:

papírzsepi: elég kellemetlen ha folyik az orrod és nincsen, vagy valami kisebb sérülés ér és vérzel. A mosdóban is jól tud jönni.


Rágó, tick-tack, dezodor-parfüm, fésű ( + lányoknak betét): ha valakivel találkozol akár csak véletlenül és fontos a higiénia


Elemlámpa: ha nincs a telefonodba vaku esetleg. Kisebb méretű led-es fajták könnyen elférnek a táskádban, és főként este nagyon hasznos tud lenni.



Önvédelem: paprikaspray jól tud jönni szerintem is.


Óra: ha elrabolnak tudd mennyi az idő és a segítségével tudsz tájékozódni is, belőni az égtájat.

Ha smart watch az még jobban jöhet, de ha túl drága könnyen a rablás célpontja is lehet(ne) akár.


Ha támadás, baleset ér: a táskádban legyen egy papír a vész esetén értesítendő nevével, telefon számával.

Továbbá a TAJ számod, vércsoportod, korábbi súlyos betegségeid, allergiád is fontos lehet, ha megtalálják nálad. Életmentő lehet.


- Folyadék: ha nem nehéz cipelned, és nem tudnál vásárolni jól jöhet


- Papír-írószer


- Ha utazol tű, cérna, olló is elfér a bőröndbe és jól jöhet.


Még, ami eszembe jut, de nem feltétlenül a "16/l"-nak való, de később jól jöhet:

kocsiba fényvisszaverő mellény, rongyok, térkép-GPS + iránytű, (üres) vizes palack: akár ha kifogy a benzin és nincs kannád.

Pokróc: ha lerobbansz és be kell takaródzni, vagy jégeső van és letakarni a kocsit, ha nem tudsz fedett hely pl. híd alá hajtani.

Kocsiba még WD40/féktisztító lehet hasznos, jégoldó spray, télen kis méretű hólapát és seprű, kárbejelentő lap a biztosítóhoz, szigetelőszalag, defektjavító spray, pumpa/mini kompresszor, autós (telefon) töltő, bikázó kábel.



Én ezekre szoktam figyelni így nagyjából (egyébként F/20)

A teljesség igénye nélkül ennyi jutott eszembe.

Ha még van ötletem, majd írok.

2017. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
63%

#6-os lennék:


- power bank (külső) akksi pl. mobilhoz. Akár valamilyen gagyibb. Telefon töltő.


- Öngyújtó/gyufa

- Körömcsipesz

- Kicsi (smink) tükör

- Ragtapasz

- Gyógyszerek, fájdalom csillapító

- Fülhallgató

- Pendrive

- Nejlon zacskó

2017. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Koton. Nem vicc. ^^
2017. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Betétet. :D:D:D Mert vannak olyan esetek. :D
2017. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat én olyan helyre gondoltam mint suliba megyek vagy pláza ilyenek nem túlélőpróba
2017. nov. 18. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!