Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen ételeket vinnétek...

Milyen ételeket vinnétek ilyen útra?

Figyelt kérdés
Hegyek között, több hetes, vadkempinges, falvak csak pár naponta esnek útba, tehát vásárlásra is csak ennyi időközönként lesz lehetőség (és akkor is korlátozott választékkal). Ilyen hordozható főzőlapom (nem tudom, mi a neve) nincs. Ti mit vinnétek és mennyit?

2018. jan. 13. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Konzerveket, szolocukrot, olajos magvakat. Meg persze vizet. Bar en nem mennek ilyenre, mert nem birnam el meg a taskamat se. Esetleg ilyen abonett feleseget meg konzerv majkremet. Ugye fontos, hogy ne legyen romlando. Ez meg csak konzerv szinte. Meg lehet azt hidegen is enni.
2018. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kérdés hova-merre mentek. Magyarországon belül 1 napi járásra vannak kisebb-nagyobb falvak, városok. De külföldön is érdemes előre szétnézni, jó az ha gond esetén tudjátok mi merre van.


Kérdésre visszatérve én 1 napos túrára ezeket viszem:

- Csoki, energiaszelet, müzli, szőlőcukor. Ezekből jó sokat, mert gyorsan ad energiát.

- Májkrém, száraz kolbász, zsömle vagy kétszersült. Auchan kétszersültet otthonra is szoktam enni, azt viszem néha. Jó mert kevésbé szárad meg mint egy zsömle.

- Konzervek is jók, tényleg ahogy előttem szóló írja, olyan kell ami nem romlandó.


De szerintem nézegess neten ilyen témájú blogokat, oldalakat, biztos adnak hozzá pontos tanácsot.

2018. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Túrákra sosem viszek felesleges terhet, például kemping gázpalack és étel melegítő nálam ki van zárva. Minél kisebb súly cipelésével és minél egyszerűbben étkezem addig. Több napra ahogy az első is írta, fontos a tartósság, tehát a konzervek. Kb. két napig meg akár a szeletelt turista szalámi zsemlyébe rakva szendvicsként kiváló. De azt és a péksüteményt jól be kell csomagolni a hangyák elől és a kiszáradás elől is.

Bár én leginkább kerékpáron járom a természetet is, ezért falvak és ott boltok mindig útba esnek. Gyalogtúránál már volt olyan élményem hogy zárva lettek volna a boltok és messze, ezért a természet nyújtotta csemegékkel értem be, évszaktól függően rinlószilvával, dióval, stb. De pont ez a városi művilágból való kiruccanásban a szép. Ismerőseimnek tréfásan úgy szoktam mondani hogy jó néha ősembernek lenni, ellazítja az embert. Mesterséges világ éttermekkel az van városon is.

2018. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom, autoval mentek vegig, keveset gyalogoltok. Ha nem, nektek egyelore felejtos a tapasztalat hianya miatt.
2018. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak vízből annyi kéne, hogy azt nem biztos, hogy tudnám cipelni :D

Egyébként vinnék csomagolt kenyeret, kekszet, kalácsot, stb, májkrémet, tonhal konzervet. A többi konzerv kaja szerintem csak megmelegítve lenne jó.

Ha nincs meleg, akkor száraz sonka, sajt is kibírja pár napig.

Szóval szerintem nem éheznék, csak az lenne a gond, hogy hogyan cipeljek mindent. :)

2018. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Itt látható egy egyhetes Kárpátokban tett túra felszereléslistája, ami jól bevált:

[link]

Benne vannak az élelmiszerek is.

Vegyük azt, hogy naponta, legfeljebb kétnaponta vízvételezési lehetőség van. Ekkor jól használhatók a zsacskós készételek, levesek. Többnyira valamilyen zacskós tésztát vittem magammal. Reggelire kockasajt, szalámi, kenyérből meg olyan ami eláll: kétszersült és lapkakenyér (pászka) -- utóbbi előnye, hogy kevés helyen elfér. Mivel itthon megszoktam ,hogy sok tejet, kakaót iszom, tejport és kakaóport vittem az útra. A plusz tabletta ízletes, a kiizzadt sót és más ásványi anyagokat is pótolja. Napközben a cerbonaszeletek gyorsan pótolják az elveszett energiát. Estére meg mindig jutott kis nassonivaló, szelet csoki.

2018. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hagyományos konzervet eszedbe ne jusson, iszonyú nehéz. Májasból azt a letéphető fedelűt vidd.
2018. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Elég jól leírták feljebb, mire érdemes figyelni, én csak a kérdésben körbeírt kemping gázfőzőről beszélnélek le, mert indokolatlanul nehéz és bőven elég lesz neked az egy heti ruhàt és kaját cipelni. A vízvételezést, táborhelyeket próbáljátok előre megtervezni, mert konkrétan veszélyes, ha nincs elég vizetek, főleg nyáron. Ha nagyon melegíteni akartok valamit, rakjatok tüzet, de azt is csak akkor, ha nincs tűzgyújtási tilalom, mert csúnya dolog egy gyorsan lángra kapó erdőből menekülni.
2018. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég durva túra lesz. Ha nincs tapasztalatod, nem ilyen hosszú úttal kellene kezdeni...
2018. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. :)

Az nem tudom, hogy mért hiszitek azt, hogy többen vagyunk. :D Én vagyok, egyedül, meg Grúzia. :D Jogsim sincs, nemhogy kocsim.

2018. jan. 17. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!