Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan koltozhetnek ki Califor...

Hogyan koltozhetnek ki California allamba?

Figyelt kérdés

Szoooval.. az en kerdesem az lenne, hogyan koltozhetnek ki en es parom California allamba? Mar lassan 3 eve Londonban elunk mindjettonk folyekonyan beszeli az angolt es nem is “csak” par evre, hanem inkabb veglegesen mennenk ki oda. Tudom, hogy nem egy konnyu dolog ez, igazabol a folyamatra lennek kivancsi. Hogyan juthatnek vizumhoz, majd vizum utan zoldkartyahoz? Penz/nyelv/kitartas nem akadaly. :)


Elsosorban olyanok valaszat varom akik mar kint elnek vagy sokat tudnak az egesz procedurarol. Koszi elore is! ;)


2018. jan. 16. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2 modon lehet kijutni az USAba


1. legalis ut

2. illegalissa valos, kesobb legalissa valos ut


1. uscis dot gov oldalon olvass utana a vizumtipusoknak illetve a zoldkartya lehetosegeinek

2. estaval kijottok, ittfelejtitek magatokat es amerikaival kotott hazassag utjan zk-t kervenyeztek

2018. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Ti esetetekben a zoldkartya lotto lehet opcio de nem elnel jobban Californiaban mint Londonban csak egy rakas penzed elmenne a koltozesre meg egyebekre.

Csak a repjegy 600.000 lenne es vizum is sok penz ha egyaltanal kapsz. Zoldkartya is penzbe kerul, akkor is ha nyeresz a zk lotton.


De ha folyekonyan beszelsz angolul akkor nem tart sokaig utananezni a neten :)


Nekem a felesegem amerikai es kervenyezte nekem a zoldkartyat, igy koltoztem ki de konkretan nem Californiaba. Oda nem mennek magamtol mert nagyon tulnepesedett.

2018. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

koszi a valaszolat :). Igazabol mar olvastam par dolgot a kormany honlapjan is, csak gondoltam felteszem ide a kerdesem, tapasztalt emberek valaszait varva. En is ezt az Esta vizumot neztem es az illegalis utat, ez tunik a legkonyebb opcionak, csak ott a lebukas veszelye.

Tudom, hogy nem elnek jobban, nem is azert mennenk, egyszeruen csak, mert mar regota almunk. Angliaba sem a jobb elet remenyeben jottunk.

2018. jan. 17. 02:05
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nehezen kaptok munkat, mert az esta nem jogosit dolgozni, es a narancsfeju bohoc annyira uldozi az illegalisokat, hogy pl valamelyik nap, reggel hatkor beallitottak valami 130 boltba ugyanabban az idoben (7-eleven) es elvittek egy rakas embert. Munkaltatonak e-ellenorzesen kell meggyozodnie arrol, hogy nem vagy illegalis, mert akkora a buntetese, hogy csodbe viszi a ceget, ha megbuntetik. Szoval nagyon nehez illegalisan munkat kapnotok.

ESTA-val tudtok beutazni, vagy turistavizummal, de egyik sem ad jogot dolgozni.

Ha kulonleges szakmatok van, akkor egy munkaltatot kell talalni, aki hajlando a papirjaitok elintezesere (de a majom ezt is megnehezitette).

Vagy, marad az, hogy elvaltok, kovetkezo teendo az allampolgarsaggal rendelkezo ferj/feleseg keresese, osszehazasodas, es zoldkartya kerese. Amiota a rasszista ujnaci az elnoki adminisztracio, azota ket ismeroshoz is becsengettek vasarnap reggel otkor, leellenorizendo, hogy tenyleg egyutt elnek-e, egy agyban alszanak-e, es elkulonitve kerdeztek ki oket a parjuk fogkefejenek a szinerol es a kedvenc zoknijanak a markajarol.

Szoval csak nyugi...ilyen "egyszeru".

2018. jan. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Meg valami: en allampolgar vagyok sok eve, de most azon gondolkozunk, hogy atkoltozunk Kanadaba a bohoc miatt.
2018. jan. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez igen! Itt is van egy-ket hulyeseg a Brexit miatt de azert amit te irtal az mar tulmegy par hataron... Amugy Kanada is szoba jott, csak az idojarassal nem vagyok megelegedve, amivel itt sem :)
2018. jan. 17. 06:43
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#4-es nagyon ertelmes valaszt adott. Nem ertem, miert talaljak "nem hasznosnak"? Az, hogy csufnevekkel illete az elnököt, messze nem eri el azt a szintet, ahogyan ö kommunikal...


Kerdezönek azt ajanlom, hogy elöször tenyleg turistakent latogasson oda, ahol letelepedni szeretne. Akar abbol a celbol is, hogy olyan lehetseges munkaltatokkal kerülj kapcsolatban, akik hajlandoak ertetek nekiallni a papirmunkanak. Ha nem rendelkeztek hianyszakmaval, akkor ez eleg nehez...

2018. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"azota ket ismeroshoz is becsengettek vasarnap reggel otkor, leellenorizendo, hogy tenyleg egyutt elnek-e, egy agyban alszanak-e" melyik allamban elnek az ismeroseid, akikkel ez megtortent?
2018. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kalifornia. Az egyik Long Beach-ben, a masik Glendale-ben el. Mindkettonek igazi a hazassaga, kozos gyerek az egyiknel mar 10 honapos, a masiknal felidos terhes a lany. Es mindkettohoz kimentek ellenorizni, es nagyon aljasul kikerdeztek oket. En 12 eve elek a parommal, de meg nem mondanam, hogy most eppen milyen szinu fogkefet hasznal!
2018. jan. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ma 01:43 - huu de gaz. En is CA. Akiket ismerek magyarokat, azoknak 90%-a hazassag utjan kapott zk-t, de meg egyhez sem mentek ki ellenorizni az elmult 15 evben. Remelem azokhoz se mennek, akiknek epp most van folyamatban a kerelme.
2018. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!