Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 2018 augusztusában Maldív-szig...

2018 augusztusában Maldív-szigetek, Thaiföld, Egyiptom?

Figyelt kérdés

Elég összetett a kérdésem.. Érdeklődni szeretnék,hogy egyénileg mekkora keretből hozhatók ki a fent említett helyek. 7-8éjszakára gondolok, augusztusban. Teljesen kezdő vagyok. Építő jellegű tanácsot szivesen fogadok.


Egyiptomon belül Hurghadát vagy Sharm el Sheikh-et ajánlanátok,és miért?


2018. febr. 8. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Egyiptom sokkal de sokkaltobb mint Hurghada es tarsai. Most rendkivul olcso200E bol siman kijon

A tobbibe 7-8 napra nem erdemes menni vagyis Maldivra egyaltalan nem erdemes raadasul nagyon draga.

2018. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mi a véleményed a mostani Egyiptomi közbiztonságról?
2018. febr. 8. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az összeget nem lehet megmondani, mert mindenkinek más az igénye.

Thaiföld esetében akár 300 ezer forintból is megúszod ha az igényed nagyon minimális. Nekünk a férjemmel egy 16 napos Thaiföld átszámítva 1 millió forintunkba kerül. (Mi Angliából indulunk)

Kezdjük azzal, hogy mi nem turista osztályon repülünk 13 órát. A szállásunk is inkább közép/ felső kategóriás. Kocsit vagy nagy motort szoktunk bérelni. Meg rengeteg költőpénzünk van.. De mint írtam igénytől függően fele ennyi összegből is el lehet már menni.

Azt tanácsolom, hogy otthon magadnak számold ki az igényeidnek megfelelően a költségeket. A repülőjegy áraktól kezdve a szállásig, költőpénzig. Így képet fogsz kapni arról, hogy melyik ország mennyi költséggel jár.

2018. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, jajj. Az első tanácsom, hogy nézz utána ezeknek a helyeknek. Magyarországon még nem alakult ki a kultúrája a nem nyári utaknak, de ezekre a helyekre nehogy augusztusban menj. Thaiföldön és a Maldív-szigeteken rengeteg az eső, forróság van és irgalmatlan páratartalom. Egyiptomban csak simán 40-50 fok, a tenger is fürdödhetetlenül forró. Mindhárom általad felsorol desztináció élvezhetetlen augusztusban. A másik gond pedig a 8 nap 7 éjszaka intézményével van. Egyiptomba simán jó, de a másik két országba a repülés hossza, illetve a jetlag miatt ebből nagyjából 2 nap arra megy el, hogy kialudd magad. Thaiföldre 14-16 nap alatt felesleges elindulni.
2018. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Maldív kicsit túlhájpolt, Thaiföldön érdekesebb dolgok vannak. De ahogy írták, oda télen kell menni az eső miatt. Egyiptom augusztusban nagyon meleg, oda októberben ideális menni (szeptember nagyon szeles). Esetleg mindjárt nyár elején, júniusban. Szerintem Sharm vagy Dahab lehet jó úti cél, Hurghadában semmi nincs, még a környéken sem, csak szállodák és boltok. Egyiptom olcsó, mindennel együtt 200 ezerből bőven kijössz, vásárlással, programokkal együtt.

Igazuk van az előttem szólóknak, ha távoli az úti cél és nagy az időeltolódás, min. 2-3 hétre kell menni.

2018. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3,4,5 koszi! Igen, gondoltam hogy keves lehet a 7-8 ejszaka!

Igazabol olyan helyet keresek, ahol van ejszakai elet( fiatalok vagyunk) egesznap tengerparton , es vizben. Nem vagyunk aktiv kirandulok. Otletet tudtok adni? :) Bulgarian kivul?!

2018. febr. 9. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha kezdő vagy, olvass sokat és fogadd meg a rutinosak tanácsát. Ez azt is jelenti, hogy legyen már több eszed mint a hülye sznoboknak, akik csak utaznak és nem gondolkodnak...

Augusztusban a legközelebbi tengerparton is jó idő van, miért nem oda indulsz? Aztán ha belejöttél, mehetsz messzebb is.

Miért akarsz a 40 fokba elutazni, vagy átutazni a fél világot nyáron? Csak mert a hülye szomszéd is ezt teszi???

2018. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, voltam hatizsakosan Egyiptomban

Biztonsag: ha elkerulod eszak sinait akkor biztonsagosabb mint magyarorszag

2018. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
@6: Amit ti kerestek augusztusra, az Rodosz lesz, ott is Faliraki. Megy oda fapados, a szállások egész olcsók, a sziget sem túl vészesen drága és az egész város buliturizmusra épül. 1-2 napra meg át lehet nézni a fővárosba meg Lindoszba.
2018. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ibiza is híres bulisziget.
2018. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!