Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi időnek...

Shaggy95 kérdése:

Szerintetek mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy valaki ha hazajön azt mondhassa: "Éltem XY országban. "?

Figyelt kérdés
Édesanyám mesélt a külföldi útjairól és ebbe ütköztünk. Mennyi időt mondanátok? Érdekelne :)

2018. márc. 30. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez igaziból nem is idő függvénye, hanem azé, hogy a kint töltött idő alatt még is mit csinált. Bár oké, ha kint van az ember 1 évet, az már azért csak kint élés, de jobban számít, hogy ott járt e iskolába, óvodába, egyetemre, vagy volt e kint munkaviszonya. Persze és mindezt hány évesen. Amikor a sulinkból kimentek sokan nyári gyakorlatra 3 hónapra dolgozni, senki nem tekintett úgy rájuk mint akik ott élnek és ők se magukra.

Bár ez biztos attól is függ, hogy tudod e mikor jön haza az illető.


Ha tudom, hogy csak kimegy valaki utazgatni akár egy fél évre az részemről még nem számít kint élésnek, ha már dolgozott is kint fél évet az igen.


De persze ezt biztos mindenki máshogy gondolja :)

2018. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekes gondolat, ez eszembe se jutott :)

Csak az időre gondoltam, de egy munkahely vagy suli által csak jobban beágyazódik az ember.

Köszi a kommentet :)

2018. márc. 30. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok, mint az első. Meg szerintem az sem kint élés, ha valami gyári munkás vagy, munkásszállón laksz, és az idő 99%-át ott töltöd. Hiába vagy ott akár évekig, ha fel kéne adnod a postán egy levelet, azt se tudnád, merre indulj, mert nem tudod, hol a posta, nem beszéled a nyelvet, és egyébként sem tudod, hogy abban az országban hogy működik a levélfeladás.. Az utazgatás szintén ez a kategória, egy ismerősöm kb fél éve utazgat Dél-Amerikában, de nem gondolnám, hogy ott él.

Ha valaki dolgozik/suliba jár és akklimatizálódik, akkor is azért mondanék legalább egy fél évet.

2018. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Min. 3-6 hónap.
2018. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bejártam európát biciklivel, országonként kb 1 hónapot maradtam, megnéztem a nevezetességeket amiket szerettem volna, beszélgettem a helyiekkel, sokan meghívtak ebédelni, szállást kínáltak, ritkábban még munkát is 1-1 napra és adtak egy kis költőpénzt. Lényegében a méregdrága bringán és a felszerelésen kívül kajára saját pénzemből nem is költöttem sok hónapon keresztül. Meg még biciklibelsőket is kaptam Olaszországban ingyen. Nem kérkedni akartam, csak azt szeretném kihozni ebből, hogy én úgy érzem minden országban éltem egy kicsit. Mert bejártam az országot, megtapasztaltam a körülményeket, megéltem minden egyes méterét az útnak és az időjárásnak. 40 fokban leégett a karomról és az arcomról a bőr, -5 fokban vacogtam, hegyeken felfele szenvedtem, néha kikívánkozott a reggeli, lefele imádkoztam hogy fel ne szálljon a bicikli. Szerintem nem az eltelt idő számít mint a munkásszállós példánál is írták, hanem hogy mit élünk át!
2018. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!