Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy évre szeretnék Angliába...

Egy évre szeretnék Angliába menni. Telefonos előfizetésemmel mi a teendő?

Figyelt kérdés
Telenoros vagyok, az üzletbe is be fogok menni, csak furdal a kíváncsiság :)

2018. máj. 14. 19:13
 1/6 anonim válasza:
69%

Szia!


A biztonság kedvéért beszélj velük, de igazából semmi. Azt kell, hogy tudd, hogy a roaming kisker árakat eltörölték (utazási célú roaming esetén), viszont a szolgáltatók egymás között nagykereskedelmi árat fizetnek. Tehát, amikor Te Angliában úgy használod a telefonodat, mint itthon, akkor azért Te nem fizetsz, de az angol szolgáltató számláz a Telenornak, tehát veszteséget termelsz a Telenornak. Amíg ez 4 hónap átlagában alig 1 hónap, addig nincsen gond. Tehát a következőt javaslom:

- Legyen Nálad a mobilod, de csak hívásfogadásra használd.

- Ha hívnak, akkor is inkább hívd vissza őket angol számról - úgyis lesz olyanod és fillérekbe kerül majd.

- A magyar számodról véletlenül se netezzél, mert az nagyon drága (a Telenornak).

Ha ezeket betartod, nem nagyon fognak foglalkozni Veled.

Ha mégis, akkor SMS-ben, vagy telefonon értesítenek és akkor 15 napot adnak, hogy a "fogyasztási szokásaidat megváltoztassák", különben a régi roaming díjaknak megfelelően számláznak. Utóbbi sem gond, ha úgy használod a telefonodat, ahogy fent leírtam.


Tapasztalatból írok, 1 év Finnország és 4 hónap Svédországgal a hátam mögött.


FIGYELEM! A Brexit közeleg. Szerintem Te éppen kint leszel, amikor kiválik az EU-ból UK. Saját véleményem, hogy szerintem az EU roaming-nak megfelelő díjazást fogják a jövőben is használni, vagy legrosszabb esetben is a régi roaming díjakat, de ugyancsak mondom, hogy ha a fentieket betartod, biztosan nem lesz marha nagy számlád.


Apropó! Ha hűségben Vagy, akkor meg válts egy kisebb csomagra, mert kint úgysem azt fogod használni. Akár hűségidő mentesen, akár 12 hónapra teszed, mindegy, hiszen úgyis kint leszel 12 hónapig, utána meg remélem, hogy számhordozással váltani fogsz hozzánk :-)


Jó munkát kívánok kint! (...és tényleg gyere haza utána :-) )

2018. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Majd azért jelezz vissza, hogy mit mondott a Telenor, de ha a fentieket betartod, akkor nyugi, tényleg nem fognak bántani.

2018. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi időre van a szerződés? Én ha nem muszáj akkor nem tartanám meg addig az egy évig,mert nem használnád annyit és úgy is kéne angol telefonszám is. Szerintem jobban jársz ha kint kötsz egy évre előfizetést. Messenger, WhatsApp, viber, Skype alkalmazásokkal meg tudsz kommunikálni az otthoniakkal is.
2018. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Igaz, de lehet, hogy egy év múlva a mostani számát szeretné használni, ill. kinttartózkodása közben sem bánná, ha csak a mobilszámát ismerők is elérnék, ezért írtam a fenti válaszaimat.
2018. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, a jövőhét folyamán bemegyek az üzletbe is, és megkérdezem, hogy mi lesz a teendő! :)

Nagyon kedvesek vagytok, nem gondoltam volna, hogy ilyen emberséges kommentekkel fogok majd itt találkozni!

Jövőhéten mindenképp hozom az update-et! :)

2018. máj. 24. 23:14
 6/6 anonim válasza:

Majd jelezz vissza, hogy ott is mit mondtak. De ne hagyd Magad rádumálni valami csomagra.

A válaszainkat megköszönjük, ha értékeled :)

2018. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!