Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan utaznak a helyjegyes...

Hogyan utaznak a helyjegyes vonatokon vagy repülőgépen a kerekesszékesek? Azok, akik ki se tudnak szállni belőle.

Figyelt kérdés
Mert egy ülésre szól a jegyük, de nem tudnak odaülni. Hova teszik őket? Van valami kijelölt hely nekik?

2018. júl. 1. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Repülőgépeken van a kerekesszékesek számára olyan hely ahol kivehető ülések vannak, és a repülőgép kerekesszékét oda tudják rögzíteni.

Gondolom a vonaton is van ilyen lehetőség számukra.

2018. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerekesszékesen és más mozgásban akadályozott személyek számára külön ülőhelyek szoktak kijelölve lenni, ők nem sima székekre kapnak helyjegyet.
2018. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. És mi van azokkal, akik egyáltalán nem tudnak kiszállni a saját székükből? Vannak olyanok is. És akkor nem tudják a repülőtársaság kerekesszékét sem használni.

Biztos meg tudják vizsgálni a széket a benne levő emberrel együtt is úgy is, hogy nincs-e benne valami biztonsági kockázat.

Vagy segítenek és átemelik?

2018. júl. 1. 20:58
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan személyesen még nem láttam belülről, de a repülőn szerintem az a helyzet, hogy emelő szerkezettel felviszik a kerekesszékkel együtt majd a gépen belül átemelik az ülésbe.
2018. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt van róla egy videó:


[link]


Annyit hagytam ki az előző válaszomból, hogy először átteszik egy olyan tolószékbe, ami elfér a gép folyosólyán és abból emelik át a rendes ülésbe.

2018. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

A vasúton a kerekesszékes utasok a menetrendben külön megjelölt vonatokon (vagy igény esetén más vonatok összeállításának módosításával), előzetes igénybejeletés alapján utazhatnak.

A megfelelően kialakított vasúti kocsikban a kerekesszékes utasoknak kijelölt helyen utazhatnak, ahol vagy nincs ülőhely kialakítva vagy felhajtható kialakítású, így kényelmesen elfér a kerekesszék. Ezen felül a kocsi belső tere úgy van kiépítve, hogy a WC-ig is el tudjanak jutni és azt is tudják használni.

A beszállás vagy az állomáson található mobil-emelővel, vagy a járműbe beépített emelőberendezés segítségével történik.

Ha a kerekesszékes utas végig a székében utazik( az utazás során nem ül át ülőhelyre), mentesül a pót- és helyjegy váltási kötelezettség alól.

2018. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. És mi van azokkal, akik egyáltalán nem tudnak kiszállni a saját székükből? Vannak olyanok is. És akkor nem tudják a repülőtársaság kerekesszékét sem használni.


Aki kerekesszékesként akar repülőn utazni annak előre szólni kell. Utazás napján Kap segítséget. 2 dolgozó segít neki, ha kell ölbe kapják, és beleteszik a repülőtársaság kerekesszékébe. Ők viszek fel, ők segítenek a gépen is, és ők segítenek a leszállásnál is.

Ha speciális eset van (mint mondjuk Christopher Reeve esetében annak külön speciális módon oldják meg vagy nem utazik repülőn.

Egyébként pont 4 napja láttam amikor kerekesszékes utazott, és hogyan segítettek.

2018. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm szépen.
2018. júl. 1. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én utaztam màr törött làbbal, fekvőgipsszel repülőn.

Megérkezéskor a személyzet elvitt egy külön busszal a gépig. Odafelé rosszabb volt, mert egy ATR turbolégcsavaros géppel mentünk, amihez egy kis lépcső volt. Itt két megtermett reptéri dolgozó vitt fel ölben a gépre, a kollegàk meg hoztàk utànam a cuccaimat, és kaptam 2 ülést egyedül. Èrkezésnél ugyanez.

Visszafelé Airbus, ott a beszàllàs lépcsős volt, akkor a catering liften emeltek fel és jobboldalt szàlltam be, míg mindenki normàlisan baloldalt, és àtemeltek az ülésre. Kifelè könnyebb volt, akkor màr kaptunk csàpot.

Amúgy meg a mùltkor 11 óràs long-haul jàraton pont mellettem az ablak melletti hàrmas ülésekből kb 4 sor le volt hajtva, arra feltettek egy àgyat infùziòkkal, azon szàllítottak egy eszméletlen beteget...

2018. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik; tényleg érdekes!

Köszönöm, hogy leírtad, remélem másoknak is tetszik.

2018. júl. 3. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!