Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hamarosan elutazunk, sajnos...

Kardos Alexandraa kérdése:

Hamarosan elutazunk, sajnos nem ehetek meg minden ételt, allergia miatt. Bibione-ben (olaszország) vannak olyan speciális helyi ételek amelyek nem tartalmaznak glutént és tejet? Személyes tapasztalat?

Figyelt kérdés

Hogy hangzanak ezek a mondazok angolul:

Glutén és tejmentes ételt keresek. Tudna segíteni?/ Glutén és tejérzékeny vagyok. Tudna valamit ajánlani?

Sok mindent megértek és a kiejtéssel sincs gondom, ha akarom megértetem magam, de szeretnék kicsit felkészültebben menni.


2018. júl. 18. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem Bibione, de múltheti olaszo-i tapasztalat. Még a fagyisnál is ki volt tételesen írva, hogy melyik milyen allergént tartalmaz. Az étlapokon ugyanígy. Kicsi keresgélés és menni fog. De pl bármilyen hal roston.
2018. júl. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es, hogy lehetsz ekkora paraszt? Nyilván nem jókedvében kerül valaki bizonyos allergéneket. Kûrva jó dolog ezen poénkodni.


Kérdező, Olaszországban is kötelező feltüntetni az allergéneket. Ott is élnek hasonló érzékenység elkel élő emberek és egy Bibione méretű városban bizonyára fogtok találni megfelelő helyet.

2018. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyit kell mondani olaszul: senza glutine (kiejtés: szenca glutine)

Tudják mi az 🙂, ott is vannak allergiások.

2018. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt jelenti gluténmentes. Ennyiből érteni fogják mi a helyzet.
2018. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!