Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hány kilométeres az a határ,...

Hány kilométeres az a határ, aminél messzebb már nem mennétek Európán belül autóval nyaralni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Európában bárhová elmennék autóval. Voltam is Skóciában, a Krím félszigeten stb. Sőt, Európán kívül is, a Török Riviérán.


Végül is szárazföldön akárhová elmennék autóval, idő/pénz függvényében. Van egy csomó előnye az autós utazásnak és persze hátrányai is.


Szerintem olyan 1000 km az, ami felett fontolóra veszem a repülést, vagy ha tengeri átkelés nehezíti az utat. Pl. Svédország felé.

2018. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aHermann ***** válasza:

Szia!


Én ezt nem feltétlenül km-hez kötném. A távolság egy dolog, ehhez még jó pár egyéb ok hozzájön. Hogyan tudod elérni célországot (autópálya, autóút), hányan mentek, van-e köztük gyerek, helyben hogyan tudsz mozogni, mit szeretnél megnézni, mikor tudsz utazni, mi a célterület?


Skandináviába, Portugáliába, Fr. o és Sp. o nyugati felére, Dél-Olaszo., Görögo., Írország, Nagy-Br. már nem mennénk kocsival, illetve célzott távolabbi városlátogatás (Róma, Párizs, Amszterdam, stb.). Prágába újra kocsival mennénk, mert útközben meg lehet nézni egy csomó mindent, és nem vészes távolság.


A többi hely még belefér, mert össze lehet kapcsolni olyan látnivalók megtekintésével, amiért külön nem ülnék repülőre.


Mi már a gyerekek miatt szünetekhez vagyunk kötve, amikor magasabb áron vannak a repjegyek, az autóbérlés, ezért sokszor még szállással is kedvezőbbre jön ki az autó, főleg, hogy gyerekülést is bérelni kéne (ez a múltkor is annyi volt, mint az egész kocsi bérlése).


Nézd, már mentünk Hollandiáig, útközben jó néhány helyen megállva nézelődve (egy várért, vagy a Schwebebahnért külön nem mennénk arra), a leghosszabb szakasz 2x az Bp-Ulm volt. Nem volt vészes.

Montenegroba valahogy rosszabb volt lemenni, pedig távolságra nagyjából ugyanaz. Mi mondjuk Bosznia-H-n keresztül mentünk pl. Mostart megnézve, de lassabban haladsz, mert országúton mész.


Mi nagyon szeretünk nézelődni, kirándulni, így az sem mindegy, hogy a célhelyen ezeket, hogy érjük el. Van, hogy emiatt is maradunk a kocsinál.


Ha nem lennénk a szünetekhez kötve, akkor (időben foglalva) olcsó repjegyekkel, autóbérléssel szállással, már közelebbre is elképzelhető, hogy repülnénk.

2018. szept. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Még Horvátországba is repülővel mennék, ha lenne közvetlen járat. Nem tudom mi a jó abban hogy zötyögsz egy napot a kocsiban oda is vissza is.
2018. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nalam 3-4 (nagyon max. 5 ora) a kocsival menes hatara, afelett kizarolag repulo. Semmin nem vagyok hajlando ucsorogni annyit, max. nagyon hosszu utakon repulon.
2018. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csaj azon múlik, hogy ki mennyit hajlandó zötykölődni. Mi rokonlatogatoba kénytelenek vagyunk 1000 km-t autózni (ebből nagyon max 300 km az autópálya), ha nem akarunk fejenként 90 000 Ft-ért repülőjegyet venni - mégis, rövidebb látogatások esetén jobban megéri még így is repülni, a vízumszabályok miatt (5 nap felett vízum kell). Szóval elég összetett döntés ez.


Hasonlóképp, amikor meg a Baltikumban nem voltak fapadosok, de mi a barátaimmal rohadt kíváncsiak voltunk arra a részre, bevallaltuk a Budapest-Vilniusz távot. De mondjuk most voltam Okaszorszagban, ahová olcsóak a repülőjegyek és ahol nem drága annyira az autóbérlés - nos, oda nem mennék 1000 km-t sem, mert minek?

2018. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
300-400km aztán slussz. Ha repülni nem lehet, akkor vonatozás. Az autónál nem utálok semmi más közlekedési eszközt jobban. Lassú, kényelmetlen, környezetszennyező, dugógenerátor.
2018. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a hideg ráz az ilyen "pakoljuk fel a kocsit aztán losgehen" nyaralásoktól. Nekem az egész útra rányomja a bélyeget ha azzal indul, hogy hosszú órákon keresztül kell ülni egy fémkasztniban és lesni a dögunalmas autópályamenti kultúrtájat, és akkor ugyanezt visszafelé is. Egzakt távolságot nehéz írni, mert azért az sokmindentől függ, például hogy nekem kell-e vezetni végig, milyen típusú kocsiról van szó (nem mindegy, hogy egy húszéves Suzuki Swift vagy egy X5-ös BMW), és természetesen hogy milyen a társaság. De szerintem olyan 2-300 km az a határ, ahonnan a "de jó kocsikázni" érzés átvált "mikor érünk már oda" érzésre. Például Bécsbe Budapestről már sokkal szivesebben megyek a railjettel, mint autóval. Összehasonlíthatatlanul komfortosabb és egyszerűbb is, mert nincs parkolásprobléma, dugó, stb.
2018. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is max 4 órás út a határ, ahova még elmegyek autóval/busszal.
2018. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért ne feledjük a repülés hátulütőit se. A fapadosok trükkjei, késések, átszállás buktatói, sorbanállás, transzfer, csomagok, elég unalmas maga a repülés is, menetrendhez vagy kötve stb.


Horvátországha, Görögországba biztos nem mennék repülővel. Mobil vagyok, mozgékony, akkor indulok amikor akarok, ott állok meg, ahol akarok, útközben bevásárlok, ha nem tetszik a szállás tovább megyek.

2018. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én szeretek autózni, és szerintem olyan 8-10 óra elviselhető, de csak akkor, ha legalább egy hétre megyünk valahova. Ez belefér egy napba, időben indulunk, és közben tartunk egy két-három órás szünetet valami szép helyen.

Igaz, olyan utazáson még nem voltam, hogy körút szerűen utazzunk nagy távolságra. Akkor nem mennék minden nap ennyit, de még egy második napot sem bírnék ennyit autóban ülni.


A másik része, hogy mostanában többször mentem fapadossal, hát nem az a kellemes repülési élmény. Hiszti a bepakoláskor, kényelmetlen, nem dönthető ülések, nulla lábtér, pocsék kaja, stb. Ráadásul ha nem azzal töltöm az estéimet, hogy olcsó jegyre vadászok, nem is biztos, hogy jóval olcsóbb a menetrend szerintinél. Más csak oda megyek fapadossal, ahová lényegesen jobb árakat kínálnak, vagy nem kell átszállni.

2018. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!