Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi az amit mindenkepp erdekes...

Mi az amit mindenkepp erdekes megnezni Istanbulban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 02:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Isztambul ismerek, Istanbult nem. Az hol van?


Azokra a kötelező látnivalókra gondolsz, ahova minden turistát elcipelnek?

Akkor: a Boszporusz, Hagia Sophia, Kék mecset, Elsüllyedt Palota, Topkapi palota, Boszporusz, Nagy bazár, Szulejmán-mecset, Galata-torony, Dolmabahce palota, Archeológiai múzeum, Taksim tér, Istiklal utca

2018. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Itt is érdemes megnézned:


[link]

2018. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszt, de mielott kioktatos kedvedben lennel, inkabb nezd meg,mert max magyarul irjak isztambulnak.

Es nem, nem a tipikus turista latvanyossagokra gondoltam. Voltam mar atutazoban parszor istanbulban, lattam par helyet. Bele ertve a Bosphorust es egy csomo mecsetet, voltam bodrumban,beykozban,leventben es yenikoyben is, szoval en valami olyan helyre gondoltam amit masok lattak es nagyon tetszett nekik es nem kene kihagynunk. Barhol lehet,de szep legyen. Idom az lesz böven mert picit tobb mint egy honapra megyunk. Mielott belekotnel, tudom hogy amiket felsoroltam azok keruletek, most bebekben leszek. Ha esetleg lenne valami jo otleted azt nagyon megkoszonnem, ohh es koszi a linket is! :)

2018. nov. 2. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Mindig is azt gondoltam, itt a kérdező kérdez, a válaszadó pedig legjobb tudása szerint vállaszol. A kérdező pedig nem okoskodik. Főleg akkor nem, ha a saját anyanyelvét sem ismeri, és a helyesírással hadilábon áll.

Mert Isztambult Isztambulnak írjuk. És nem okoskodunk.

A másik dolog az, hogy ha valóban jártál volna ott, te magad is tudnád, hogy ebben az országnyi városban millió klassz hely van.

A tripadvisor link épp a legjobb egy fszfjnek mint a kérdezp.

2018. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem fogom bizonygatni hogy jartam ott, tudom azt is hogy rengeteg hely van es epp ezert tippeket kertem itt. A meg hogy nem ismerem a sajat anyanyelvem.. Hasznalj minden nap mas nyelvet mint ami az anyanyelved es majd meglatod hogy neha neked is gondolkozni kell hogy most hogy is irjuk helyesen, pedig en regen egy helyesirasi szotar voltam. Mondjuk most is tudom mit hogy kell irni, az mar mas dolog hogy telefonon sokszor ossze vissza nyomogatom a billentyuzetet. A valaszt koszonom, semmire nem mentem vele.
2018. nov. 3. 02:06
 6/11 anonim ***** válasza:
mi sem a kérdéseddel
2018. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kerdezo, szerintem ne foglalkozz ezzel a valaszoloval, akinek csupan az okoz boldogsagot, hogy belekot mindenbe. Biztos New York-ot is Nyú Jork-nak írja:)

Valaszra sem kell meltatni.


Nem tudom, hogy ezeken a helyeken voltal-e mar: Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, a szigeteken (Prens Adaları), Miniatürk, esetleg ha erdekelnek a parkok, akkor az(pl Yıldız, Emirgan)

2018. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem, nem írom úgy. De magyar oldalakon a magyar helyesírás szerint írok. Tőlem nem fogsz látni Canada, Paris és más hasonlókat.


A kérdező meg nem konkretizálta a kérdésében mit is akar. Értelmes választ írtam, aminek nem volt központi eleme a helyesírás.

2018. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es. Koszi :) parkokra nem is gondoltam,de most ezzel adtal egy jo otletet. :)
2018. nov. 3. 16:20
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Érdemes felmenni a Pierre Loti-hoz is. Nagyon szép a kilátás. Bár a felvonó elég rövid, attólmég az is élvezhető.

Természetesen sok a jó hely, attól függően mi érdekel. A Kız kulesi-hez is elmehetsz.

Ha van valami támpontod, hogy mi érdekel, akkor jobban tudok segíteni.

Ha melegebb időt szeretnél, ajánlom az áprilistól-szeptemberig időszakot. Mert előtte utána vagy sokat az eső, vagy pl. ma még hó is esett, ami elég furcsa itt decemberben.

2018. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!