Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Egyéb kérdések

A kérdés

Budapesten mekkora romlást tapasztal az, aki csak néha jár ott, pl mert nyugatra költözött?

Magának a városnak nagy elmaradása van nyugattól? Tisztaság, közbiztonság, utak állapota, közlekedés, intézmények, közlekedési eszközök akadálymentessége stb?

nov. 9. 17:48  Privát üzenet  

A válaszok
Budapest és a többi hazai városok többségének a mentális atmoszférája mára rosszabb mint a sorkatona időkben a laktanyáké volt belül. Pedig a balkáni háborúkor voltam sorkatona. Viszont ami meglep, hogy a világ legélhetőbb városának, Bécsnek a mentális atmoszférája is ugyanebbe a negatív irányba mozdult el az utóbbi kb. 20 év alatt.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont nov. 9. 18:01 Privát üzenet
Nyugaton élek (bár ez így tág, tudom), de a lényeges különbség csak az, hogy itt több a pénz. Az emberek többsége itt sem pozitív.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont nov. 9. 18:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most elsősorban nem az emberi jellemre gondolok. :)

# 3/9Időpont nov. 9. 18:52 Privát üzenet

2-es vagyok

Ahol én élek, ott tök átlagos, hogy a busz fél-1 órát késik. Hajléktalanok vannak, de mondjuk nem aggresszívek. Közbiztonság oké, de én Budapesten részegen, hajnalban nőként is mindig hazaértem épségben. Tisztaságról csak annyit, hogy a folyóban, ami átfolyik a városon, hűtő és vasaló deszka is van dobva.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont nov. 9. 19:08 Privát üzenet
Érre poll korrekten nem lehet válaszolni

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont nov. 9. 22:26 Privát üzenet

Budapest a legbiztonságosabb város, itt éjszaka is nyugodtan sétálhatsz ellenben sok nyugat európai várossal.

Nem tudom miről beszélsz.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont nov. 11. 13:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ugye ironizálsz?

# 7/9Időpont nov. 11. 18:58 Privát üzenet

Nem ironizáltam.

Gondolom még sok helyen nem jártál külföldön, azok szokták leszólni Budapestet..

Menj ki pl. Londonba, vannak részei ahol fehér embert sem látsz, ott sétálgass éjszaka.

Vagy a rengeteg patkányról nem beszélve, Budapest az egyetlen nagyváros ahol nincsenek.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont nov. 12. 10:52 Privát üzenet
Szerintem nincs már úgy elmaradva. A fiatalabb generáció nagy része meg úgy veszem észre nyitottabb, "nyugatibb" felfogású, mint mondjuk pár éve. Szemét, hajléktalan meg mindenhol van, van ahol gázosabb a helyzet szerintem, mint nálunk. (Homelessek ugye már belvárosban szinte nincsenek is.) ol. Párizsban sokkal több a szemét. Viszont patkányt én pont láttam fényes nappal az egyik mekinél nálunk! :D

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont tegnapelőtt 15:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok Budapesten olyan fákat, amikre jól fel lehet mászni? Van kedvenc fátok?
Költözött itt valaki hosszabb távra Izlandra?
Budapesten a Ferigy Repülőtérről tömegközlekedéssel hogy lehet eljutni a Stadion Buszpályaudvarra?
Budapesten hová költözött a József Városi piac? Valaki tud linket is küldeni esetleg?
Hova költözött Budapesten, Tóth Andi, az Xfaktor nyertese?
Budapesten miért költözött át a BKK a Rumbach Sebestyén utcába?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!