Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tengeribetegség luxus hajóutak...

Tengeribetegség luxus hajóutakon is lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyszer mentem nagy hajóval a la manche csatornán, és olyan erős tengeri betegségem lett Tőle, hogy alig sikerült kibírni a 40 perces utat.

Egy nyereményjátékból adódóan lehet, hogy nyerhetek egy hajóutat luxus utazásra.

Amennyiben véletlenül nyernék, eladjam vagy menjek?

Mert azt mondja Aki volt, hogy az más,mint egy kisebb hajó, ott állítólag ilyen nincs!


Bukni nem szeretnék.


2018. dec. 1. 02:33
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Amíg a hajó a szárazdokkban van, nem kapni fedélzetén tengeribetegséget.

Kérdésedre konkrét választ csak akkor lehet adni, ha megírod, milyen lesz az időjárás az út idején, mekkora és milyen hullámok lesznek a hajó alatt.

2018. dec. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi nem rég voltunk a Balti tengeren hajókázni, és bizony lehetséges napok amikor érzed a hajó mozgását, söt a hajó akár 8m-es hullámokban is megy.


Nekünk az elsö 3 napban azt sem éreztük, hogy a hajó megy, majd jött 3 nap mikor kicsit rosszabb volt, akkor éjszaka is többször megébredtem, és föleg magasan az éttermi részen érztük leginkább. Aztán megint pár nap amikor semmit nem éreztünk. Ha nagyon hullámos a tenger akkor ott is adnak a fedélzeten gyógyszert.


Mivel ez csak nyeremény játék és iszonyat kicsi a lehetöség a megnyerésre, szerintem ezen akkor agyalj ha már megnyerted.

2018. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Lehet tengeri betegséget kapni luxushajón is! Felső szintek nagyon ki tudnak lengeni pl.
2018. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Kétszer hajóztunk eddig, mindkétszer a Földközi-tengeren. Egyik alkalommal néha éreztük a hullámzást, a másiknál semmit. Érdemes B6 vitamint vinni, ill. a recepción mindig lehet kérni gyógyszert.
2018. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi voltunk egyszer egy ilyen hajóúton. Nekem semmi bajom nem volt, pedig én kocsiban/buszon/vonaton/repülőn/hajón is rosszul vagyok, csak daedalonnal tudok utazni. Be is tankoltam a táskámba belőle. De ezek a hajók akkorák, hogy az ember el is felejti, hogy hajón van. Egyik este volt egy jó nagy vihar a tengeren, akkor egy picit éreztük, hogy mozog, de csak olyan volt, mintha egy picit szédülne az ember. Amíg a hajón voltunk egyszer sem kellett gyógyszer.
2018. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted???

[link]

2018. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem mindennapi eset, 6-os!
2018. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Ki mondta, hogy mindennapos?

De tudod garantálni, hogy pont akkor tükörsima lesz majd a tenger??!

2018. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Én sokat hajózok, érdekes dolog ez a tengeri betegség... Nagy hajókon még sosem voltam rosszul. Közepes yachton az első nap szoktam tengeri beteg lenni (émelygek, de hányásig még nem jutottam), beveszek egy gyógyszert. Másnaptól lehet akármekkora vihar, már semmi bajom. Idén nyáron mentünk többször speedboattal (nagyobb gumicsónak), amíg ment jó sebességgel, nagyon élveztem. Viszont egyik alkalommal kb. egy fél órára megálltunk és csak hánykolódtunk a vízen, na akkor már úgy éreztem, hogy nem vagyok jól... Aztán beindultunk, és elmúlt minden bajom.
2018. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Évente többször megyek hajóútra, és igen,simán lehetsz tengeribeteg!

Nem érdemes itthonról bogyókat vinni rosszullét ellen! A hajó recepcióján lehet kérni, kérdés nélkül adják, fizetni sem kell érte. 10 perc sem kell és hat, nagyon jó!

2019. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!