Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olyan országban, ahol a víz...

Olyan országban, ahol a víz szennyezett, mivel mossunk kezet?

Figyelt kérdés
Egyes trópusi országokban még fogat sem szabad mosni a vízben, nemhogy meginni, de ha abban mossuk meg a gyümölcsöt vagy a kezünket, amivel azután eszünk, az nem baj? Az összes higiénés tanácsadó oldal gyakori alapos kézmosást javasol. Miben? A fertőzött vízben?

2019. márc. 18. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Sok ázsiai országban jártam már. Kezet mosni , sőt zuhanyozni is lehet nyugodtan. Gyümölcsöt én üveges vízzel mostam meg, bár azt is ritkán mert többnyire lepucolt gyümölcsöket ettem. PL. ananász, dinnye stb.

Fogat tavaly csapvízben mostam, nem volt semmi bajom tőle. (Vietnam) Szállodákban a vízzel nincs gond, mert ott már szűrt víz van(legalábbis a jó minőségi szállodákban)

2019. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem szálloda, hanem magánszállás, vendégházak, hátizsákos túra gyerekkel, Sri lanka.
2019. márc. 19. 00:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Palackos vízzel moss kezet meg legyen nálad vízfertőtlenítő. Csak pucolt gyümölcsöt egyél. Ha vizet veszel figyelj oda hogy biztosan bontatlan gyári csomagolás legyen mert van hogy csak utántöltik.
2019. márc. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged, akkor forralhatod a vizet, utána más használhatod fogmosásra, gyümölcsök mosására, vagy bármire. De van millió kézfertőtlenítő gél és nedves kéztörlő kendő. Nálam mindig van ilyesmi. Vannak tabletták is, amik akár ihatóvá is teszik a vizet.
2019. márc. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Vigyetek nedves kézfertőtlenítő kendőt. Zuhanyozni, kezet mosni lehet a csapvízben, de fogat mosni, gyümölcsöt mosni csak ásványvízzel ajánlott.

Bár én egy hónapot voltam Indiában egy nagyobb társasággal, egyszer lett egyvalakinek komoly hasmenése. Csapvízzel mostunk fogat, de csak ásványvizet ittunk. Szerintem arrafelé nem olyan rossz a helyzet, ilyen szempontból Afrika nehezebb terep.

2019. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Kevésbé megbízható helyeken ne kérjetek jégkockát az italba. A gyümölcsöt valóban csak hámozva érdemes megenni, a kezünkkel pedig nem találkozunk annyira szerintem, hogy ebből bármi baj legyen.
2019. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit túltolod ezt a fertőzött víz dolgot, bár megértem, a 80-as években még jelentek meg olyan útikönyvek, amelyek óvták a gyanútlan utazót a fertőzött víztől. Aztán vannak, akik ebből tájékozódtak, majd elmondták ezt a baromságot másoknak, akik elhitték.

Tehát ha nem valamelyik belső-afrikai tó környékére mész, a víz alapvetően alkalmas arra, hogy érzékeny testeddel megérintsd. Nem fogsz sem meghalni tőle, sem fosni.

SZóval nyugodtan mosakodj benne, sőt a fogkefédet is lemoshatod. Én inni is szoktam és látod, még élek.

(Igaz, nekem erős szervezetem van mert sokat utazom)

2019. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz, az nem "szennyezettseg", hanem az eltero asvanyi anyag tartalom, illetve a microorganizmusok meglete miatt "fosat"-ja meg az europai embert ezen orszagok csapvize. Nem halalos mereg van a vizben, hanem olyan artalmatlan dolgok, amikre a helyiek immunisak de a mi 'erzekeny' gyomrunk mashogy reagal. Ezert ajanlott palackos vizet inni, avval fogatmosni es avval mosni a gyumit.

Legrosszabb esetben lesz egy par napos cifrafosasod, de egy sima gyogyszerrel (imodium) ez hamar kezelheto.

Arra tenyleg figyelj, hogy etteremben a pincer a szemed elott nyissa ki a palackot es ne nyitott allapotban hozza ki (elofordul, hogy utantoltik az uveget). Salatat ha nem muszaj ne egyel, mert azt is csapvizben mossak meg. Barmi fott (forralt, sult) etelt nyugodtan megehetsz, de a zold saliktol inkabb tartozkodj, gyumolcsot pedig hamozd meg, amit pedig nem tudsz hamozni (eper, malna, stb) azokat hanyagold.

2019. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok hasznos tanácsot. Remélem, minden rendben lesz.
2019. márc. 19. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Srí Lankán nem olyan rossz a helyzet, egyre több helyen kialakították a szűrt vízrendszert. Bár én hátizsákosan oda nem mennék ki, mert az ilyen útszéli kis szállások nem a legjobbak. Mi szállodában voltunk, annyira nem vészesek az árak sem. Készülj fel, az irgalmatlan szemétre. Helyiek alapból nagy szemetet csinálnak maguk körül, és sajna a turisták is társulnak hozzá. Ja, meg az indiaiak nem kedvesek. Lenéznek mindenkit, és eléggé rámenősek az árusok. Ha kis gyerek van, én nem ezt választanám első nagy nyaralásnak.
2019. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!