Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Helyjegy váltása kötelező- ez...

Wolf4444 kérdése:

Helyjegy váltása kötelező- ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Sopronból Düsseldorfba fogok utazni vonattal. Addig oké, hogy Sopronban kérem a jegyet meg is mondom milyen útvonalon. Na de... akkor most a vonatállomásoknál ki kell kérni egy másik jegyet? Vagy ezt hogyan értelmezzem? Légyszi óvodás szinten magyarázza nekem el valaki, most utazok egyedül először. Kb mindent értek ezen kívűl.

2019. ápr. 30. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi..a pénztáros fel fog világosítani.

A helyjegy pedig egy ülés a vonaton, ahova szólni fog a jegyed. Oda más nem ülhet.

2019. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt értem, csak itt nem szokásuk segíteni:D szóval a fő kérdés, hogy a későbbi vonatokra kell-e kérni valami jegyet? Hogyan működik ez?
2019. ápr. 30. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan milyen útvonalon szeretnél menni?

Sopron-Düsseldorf közvetlen ajánlat nincs. A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás szerintem, ha kiutazol Bécsbe az ÖBB járatával, erre Magyarországon is meg tudod venni a jegyet, (a MÁV szerint a Sopron (ÖBB) az idulási hely, szóval gondolom van ott a vasútállomáson valami ÖBB-s jegypénztát. Ebből a legjobban akkor jársz, ha 9 eurós SparSchiene jegyet kérsz (ha még van, ezek korlátozott számban elérhetők). Ekkor is át kell szállnod Bécsen belül (Wien Meidling), de a jegyed Wien Hbf (főpályaudvar) - ig érvényes lesz.

Bécsből pedig közvetlenül mehetsz Düsseldorfba. Én úgy értelmeztem, hogy akkor jársz a legjobban, ha a MÁV SparNight jegyét használod ki, ezt Magyarországon a nemzetközi jegypénztárakban veheted meg, biztos van ilyen is Sopronban. Ez elvileg 49 euró 6 fős hálókocsiban, 20:41kor indul Bécsből. Ha Magyarországon megveszed a jegyet, Bécsben már nem kell.

Ahogy a SparSchiene, úgy a SparNoght jegyek is csak korlátozott számban kaphatók, csak egy adott járatra érvényesek, cserélni, visszaváltani nem lehet. Érdemes hamar lecsapni rá, mert elfogyhat.

Másik opciód, hogy az ÖBB-től veszed a jegyet, viszont én ott most hirtelen 59. 90 eurónak találtam a legolcsóbbat. Ez esetben ha lehet, online, vagy a soproni ÖBB pénztárban kellene megvenned, mert ez is korlátozott ajánlat volt, a helyszínen már jóval drágább lenne.


Tehát összefoglalva menj el az állomásra, keresd meg az ÖBB és a nemzetközi jegypénztárat, és vedd meg a jegyedet 9, ill. 49 euróért, Sopron-Wien Hbf, illetve Wien Hbf-Düsseldorf szakaszokra minél hamarabb (azt hiszem 2 hónappal hamarabb lehet megvenni). Esetleg a visszajegyet is megveheted. Ezután semmi más dolgod nincs, mint a két jegyeddel felszálni a vonatokra egymás után.

2019. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Másik opciód, hogy az ÖBB-től veszed a Bécs-Düsseldorf jegyet is...
2019. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak úgy random, a nemzetközi díjszabást megfizetve sokkal többe (kb. kétszeresébe) kerül, ezért érdemes ezekre a speciális jegyekre rárepülni.


Ezek az oldalak segíthetnek:

ÖBB:

[link]

MÁV:

[link]

2019. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de az útvonal már meg van es időpontra kell oda érnem. Tehát az utazást értem és rendben vagyok vele csak azt nem értem hogy mit jelent ez a helyjegyes cucc. Mert gondolom itt előre nem tudnak számot adni az ülésemhez. Légyszi valaki ezt mondja már el nekem xd
2019. ápr. 30. 23:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A jegyedhez kérsz egy helyjeget is. Ennyi. Ha még van, utazol, ha már elkelt, majd máskor.
2019. máj. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sima vonatjegy mellé kell váltanod pluszban egy helyjegyet, ami adott ülésre szól, oda kell ülnöd. Álló utas nem lehet.

A pénztárnál jegyvásárláskor mondanod kell, hogy pontosan melyik vonattal utazol, és erre a járatra kérsz helyjegyet is a vonatjegy mellé. Ha pl. egy átszállás van, külön-külön mind a két szakaszra kell helyjegy. Így összesen négy jegyed lesz: két vonatjegy és két helyjegy (egy irányba). Nemzetközi pénztárban tudod intézni, átszálláskor már nem kell a pénztárba szaladni jegyet venni.

Remélem, elég szájbarágós volt...

2019. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen köszi, most már teljesen értem!
2019. máj. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!