Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csináltathatok új útlevelet a...

Csináltathatok új útlevelet a fénykép lecserélése végett?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy még 15 éves voltam (és jó pár kilóval több, tehát teljesen megváltozott a külsőm, szinte megtévesztően) mikor az első útlevelem elkészült, most 18 vagyok.

1-2 éven belül jár le az útlevelem érvényessége ha jól tudom, tehát még érvényes. Kifejezetten a kép okán lecserélik kérésemre az okmányt, vagy elküldenek, hogy ez nem megfelelő ok új útlevél kiállítására?

Nyáron szükségem lesz az útlevelemre utazás miatt többször, ezért lenne számomra fontos elkerülni az esetleges kellemetlenségeket.

Köszönöm előre is a választ!



2019. máj. 19. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mond azt hogy elveszett.

Kifizeted és csinálnak másikat.

2019. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell hazudni, hogy elveszett, csak bemész az okmányirodába, és közlöd, hogy 10 éves útlevél kell. A régit érvénytelenítik, és kapsz újat. Én 2 hete csináltattam újat pedig a régi útlevelem még 5 évig érvényes volt.
2019. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen csinàltathatsz, semmi akadálya. Fizetned így is-úgy is kell érte, tök mindegy, hogy még hosszabb ideig érvényes a régi.


Nekem is sokat változott a külsőm 10 éven belül, aztán volt olyan határőr, aki megkérdezte, hogy “is this you?” Márpedig ez nem az a kérdés, amit hallani akarsz egy határőr szàjából, :)

2019. máj. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!