Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Olszországban szabad vadkempin...

Olszországban szabad vadkempingezni?

Figyelt kérdés
Dél Olaszországba megyünk nyaralni augusztusban a haverokkal. Ott a szállás már megvan, arra gondoltunk megállnánk útközben pár helyen egy-két éjszakára, de már nincs pénzünk szállásra. Vadkempingeznénk hálózsákban, vagy ha rossz idő van egy kis sátorban (persze eldugott helyeket keresnénk magunknak). Lehet valami bajunk ebből?
2010. júl. 30. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Tilos a vadkempingezés!

A rendőrök úgy megbüntetnek, hogy évekig nem lesz gondotok a nyaralásra.

...és még lehet, hogy ez a jobbik eset, mert mi van, ha nem ők találnak meg, hanem a rossz-fiúk?!!

2010. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért szerintem nem eszik olyan forrón a kását. Már számtalanszor elkaptak a rendőrök külföldön olyan dologért ami elméletileg tilos, de még soha semmiért nem büntetek meg. Persze ez nem jelenti azt, hogy most sem történe meg, de aki ennyire parázik az tényleg el se induljon sehova sem.


Amúgy neked honnan van az infód,hogy tilos?


Én közben találtam a neten egy HVG-s cikket Czimmermann Tiborral a Karavándor magazin főszerkesztőjével. Ebben a cikkben azt mondja,hogy

idézem:"Nem engedélyezik ezt például Horvátországban, Görögországban, Nagy-Britanniában és Hollandiában sem, akárcsak Magyarországon, ami persze nem jelenti azt, hogy egy utcai parkolóban vagy egy tér szélén diszkréten vadkempingezők mindenképpen büntetésre számíthatnak.


Az e területen liberális Ausztriában, Olaszországban, Franciaországban vagy Spanyolországban viszont elvileg bárhol el lehet tölteni alkalomszerűen egy éjszakát, arra kell csak figyelni, nincs-e helyi tiltás."

A cikket sajnos nem tudom linkelni, de ha rákeressel te is elolvashatod az egészet.


A rosszfiúk meg bárhol megtalálhatnak.


Azért a választ köszönöm!

2010. aug. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!