Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi történik pontosan, amikor...

Mi történik pontosan, amikor nagykövetségen/konzulátuson hitelesítik az aláírásomat egy dokumentumon?

Figyelt kérdés

Külföldre költöznék és szükségem van bizonyos iratok hitelesítésére. Ilyenkor leellenőrzik a dokumentum hitelességét is, vagy simán bemegyek, aláírok, ők pedig rányomnak egy pecsétet?

Valaki olyan írjon légyszi, akinek van tapasztalata is, a neten fellelhető infókat már én is megnéztem. Köszi előre is!



2020. aug. 13. 13:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

Hányszor kell még leírni ugyanazt, hogy felfogd!? Ha az aláírásodat kell hitelesíteni, akkor meg sem nézik magát a dokumentumot! Aláírsz előttük, ők meg záradékkal igazolják, hogy előttük írtál alá, a személyazonosságod igazolását követően. Itt téged fognak ellenőrizni, nem az okirataidat.


Másolathitelesítés esetén pedig (mert utána meg már erről beszéltél) azt igazolják, hogy a másolat, amit elkészítenek, az az eredetivel egyező. Vagy a kinyomtatott pl. kivonat megfelel a banki rendszerben lévővel (ha vállalnak ilyet, inkább tullapok meg cégkivonatok esetén szokás ez).


Az okirat tartalmát, tehát a benne lévő adatok hitelességét az okirat kiállítója kell, hogy ellenőrizze és garantálja. Mindaddig, amíg nem mondod el értelmesebben, hogy pontosan miről is van szó, ennél többet nem lehet mondani.

2020. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pontosan azt kérdeztem, amit most leírtál az első bekezdésben, szóval akkor mégis átment az üzenet. A másolat hitelesítését viszont nem tudom, honnan képzelted be, mert azt egy szóval sem említettem :D

Megköszönném, de erre a primitív stílusra nem vagyok hajlandó reagálni. Mindenesetre megkaptam a kérdésemre a választ.

2020. aug. 13. 19:56
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Már az első válaszomban ugyanezt írtam. Mondanám, hogy szívesen, de ahhoz meg kellene köszönnöd.

Amúgy pont ezt a stílust érdemled, mert ugyanezt adtad te is

2020. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!