Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miket kell csinálni mielőtt...

Miket kell csinálni mielőtt beszállnék a repülőbe?

Figyelt kérdés
Először fogok repülni majd holnap, és nem nagyon tudom pontosan, hogy mit is kell csinálni, hova kell menni ilyenek.. gondolok én pl check in-re és hasonlók. Légyszi segítsetek, hogy mik a teendők onnan, hogy megérkezek a reptérre. (Wizzairrel repülök)
2010. aug. 20. 15:21
 1/2 anonim válasza:
100%
Megkeresed a Wizzair utasfelvételt (egymás mellett van egy csomó ablak, fölé oda van írva, hogy melyik légitársaság, és hova megy a gép), beállsz a sorba. Ha te jössz, felrakod a bőröndödet a futószalagra, odaadod a jegyedet, kapsz rá egy matricát arról, hogy milyen nehéz a poggyászod (a futószalag automatikusan lemérte), és a csomagodra is raknak egy matricát, amin rajta van, hogy hova utazol. Aztán továbbmész (a többiek után:)), és egy ablaknál megmutatod a személyidet/útleveledet meg a jegyedet, utána lerakod egy másik futószalagra a kézipoggyászodat, meg minden mást, ami esetleg nálad van (kabát, óra, nagy fém övcsat...), átmennek egy átvilágítón, te meg egy fémdetektoros kapun. Nem írtad, hogy lány vagy-e, de mindegy... szóval ha magassarkú van rajtad, lehet, hogy le kell venni, mert az is bezavarhat a kapunak. Ha becsipogsz, ne aggódj, általában csak valami fülbevalótól vagy ilyesmitől van, max. megtapiznak, hogy nincs-e nálad fegyver vagy kés, aztán mehetsz tovább. Felveszed a kézicsomagodat, és bemész a váróhelyiségbe. Ja és figyelj rá, hogy ne legyen a kézi poggyászban 1 dl-nél nagyobb kiszerelésű folyadék, mert azt nem viheted fel a gépre! Viszont utána a váróhelyiségben vehetsz italt, meg a gépen is (jobb légitársaságoknál ingyen ihatsz a gépen, Wizzair-nél nem tudom...). Aztán megvárod, hogy kigyulladjon a lámpa a váróhelyiség ajtajánál, ami azt jelzi, hogy fel lehet szállni a gépre (a jegyeden rajta van, hogy melyik kaput kell figyelned). Kimész, felszállsz a buszra, az elvisz a géphez, felmész a lépcsőn, és megkeresed a helyed. Ennyi. :) Ha esetleg nagyon közel van a gép a kapuhoz, lehet, hogy nincs busz, csak oda kell sétálni. Remélem elég érthető volt, amit leírtam, jó utat!
2010. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent reszletesen leirt az elozo h.szolo, viszont arra meg felhivom a figyelmedet, hogy manikur keszlet, dezodor,

50ml.krem, hajspre ... ezeket a dolgokat nem engedik, hogy

felvidd a gepre, tahat a kezi taskadban ne pakold ezeket a dolgokat, mivel elkobozzak.

En az iden pl. a dm-ben dirrekt ilyen mini dolgokat vasaroltam az utra, mivel 10 oras utazas volt.

Kellemes utazast!

2010. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!