Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hány kg csomagot adhatunk fel...

Hány kg csomagot adhatunk fel négyen (nem kézipoggyász, hanem amit elvesznek tőlünk)? 40-60-80?

Figyelt kérdés
Gondolom 10 hónapos babánknak, akinek 10%-ba kerül a jegye nem számolhatunk külön 20 kg-ot. De 3,5 éves kislányunknak lehet? Tehet mehet a 40 kg?
2010. aug. 22. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán tudni kéne a légitársaságot és az útvonalat is, mert ez a két dolog határozza meg a feladható poggyász mennyiségét.

Emellett felhívnám a figyelmed arra, hogy bizonyos légitársaságok nem hajlandók megszegni a nemzetközi normatívákat, így a csomagot személyenként mérlegelik és az adott csomagot az adott személyhez adják fel. Ez lenne a szabályos. Klasszikusan a fapadosok nem hajlandók együttmérlegelni, így ha viszel 20 kg-os súlyhatárba egy 25 kg-os és egy 15 kg-os bőröndöt, akkor az egyikre 5 kg túlsúlydíjat fogsz kifizetni...


De ezt az utaztató légicég határozza meg, hogy "mit enged".

2010. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Görögország-légitársaságot nem tudok, Neckermann szervezés.
2010. aug. 22. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem 3 fö vihet csomagot, ha Görögbe mentek, akkor csak fejenként 1-et, ami lehet 15, 17, 20, v. 23 kg. Szerintem 20 lesz, de csak tipp. Elvileg 3x 20 az 60, de ez ugye börönddel együtt(!), a kézi meg lehet 10 kiló is. Szóval elég sokat vihettek. A babakocsit ingyen felteszik a gépre, a bejáratig vihetitek, azért nem kell fizetni!
2010. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És igen, meg kell tudni melyik társaság, és fel kell hívni a Bp-i irodájukat, ök mindent elmondanak részletesen. (elözö)
2010. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia! mi nyáron voltunk babával (1 éves), neki TELJESEN inagyen volt a jegye (sem illeték, sem semmi), és neki is számoltak 20 kg-ot. De fontos, hogy a babakocsi is belszámít!(attól függetlenül, hogy a repülő bejáratáig viheted, és ott egy rosszarcú bácsi bevágja a repcsi aljába a többi csomag mellé). Szóval inkább kérdezd meg az utazási irodánál! Mi ezen nagyon meglepődtünk, de hallottam, hogy nem minden légitársaságnál van így. Ja! Amúgy meg nagy ívben tettek a súlyra, a babakocsit rá sem tettem (bemondtam, hogy kb. 10 kg), amúgy meg össze vissza mérték...
2010. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!