Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van itt olyan magyar aki...

Van itt olyan magyar aki Új-zélandon kapott melót de utána ott maradt?

Figyelt kérdés
hogy működik a folyamat?bonyolult volt megszerezni a letelepedési engedélyt?mióta voltál ott amikor kérvényezted?milyen költségei voltak?a magyar kormánnyal egyeztetni kellett valamit?

2021. máj. 11. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

van ilyen ember nem is egy.


hogy működik a folyamat? itt le van írva pontosan minden: [link]


bonyolult volt megszerezni a letelepedési engedélyt? van akinek könnyű, van akinek nehéz, általában nehéz


milyen költségei voltak? az mindegy hogy régen milyen költségei voltak, a fenti linken választ kapsz erre a kérdésedre is. a költségek függenek attól, hogy milyen módon kívánsz letelepedési engedélyt szerezni


a magyar kormánnyal egyeztetni kellett valamit? a magyar kormánynak nincs semmiféle köze az újzélandi letelepedési törvényhez. Egyébiránt, ha jól tudom, akkor tartós külföldi letelepedés esetén ki kell jelentkezni MO-ról (kapsz másik lakcímkártyát amin az van, hogy külföldi cím)

2021. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 annyi javítás, hogy nem "kell" kiejlentkezni mo-i lakcímről, de a nav felé jelezned kell hogy külföldön fizetsz tb-t. munkaszerződéssel és valamilyen helyi nyilvántartási számmal kell igazolni (Angliában pl a National Insurance Numbert kellett csatolnom).

így meg lehet tartani a mo-i lakcímet, de szavazni csak személyesen lehet a nagykövetségen. ha kijelentkezel, akkor levélben is szavazhatsz.

2021. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

szerintem azt, hogy máshol fizetsz TB-t, azt csak EU-s országban kell igazolni, NZ-n nincs TB, nem tudnám igazolni, hogy fizetem...

a kijelentkezést viszont meg lehet csinálni utólag is a követségen keresztül. Nem kérdezték, hogy bármit fizetek-e.

2021. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 értem, ezt nem tudtam. nekem csak európán belül van tapasztalatom. akkor ott is olyan egészségügyi rendszer van mint az usában?
2021. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem, itt van állami eü ellátás, ami mellé ha akarsz köthetsz privát egészség biztosítást is. A körzeti orvos (GP) általában kér vizitdíjat amit zsebből kell fizetni. Az eü ellátás költsége benne van az adóban amit fizetsz, nincs külön járulék mint Mo-n a TB.


Van viszont baleset biztosítás (ACC) amit fizetsz a jövedelmedből (levonják) meg az autód éves díjából, etc.

2021. máj. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!