Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Meg akarom lepni a férjemet...

Meg akarom lepni a férjemet egy utazással. Pontosan tudom, mire vágyik, de azt nem tudom, hova kéne foglalnom, hogy olyan utunk legyen, amilyet szeretne. Lenn leírom, mire vágyik. Az alapján melyik országot, mely célpontot ajánljátok?

Figyelt kérdés

- 2022-re foglalnék, nem idénre. De hogy mely hónapra, az nem kötött. Akkor mennénk, amikor a legjobb az időjárás. Szabit is simán tudunk intézni 1-2 hétre, ez nem akadály.

- Van keret drágább utazásra, szóval ha úgy van, mondhattok Európán kívüli célpontot. Azért luxushotelre nincs pénz, de kényelmes hotelre van.

- Mindenképp valami délre eső hely kell, sok napsütéssel. Északit ne írjatok, most nem arra van szüksége. Most jó időre, sok napsütésre van szüksége. (Bár az út nem most lenne, mint írtam, de ez van.)

- Tenger- vagy óceánparti helyet mondjatok, de olyat, ahol jól is lehet fürdőzni. (Mármint tudom, vannak strandok túl nagy hullámokkal, meg túl hideg áramlatokkal, és ezek most nem jöhetnek szóba. Nem hotel medencében akarunk fürdőzni, hanem a természetes vízben.)

- Na és a lényeg, hogy a férjemnek PIHENÉSRE van szüksége, tehát véletlen se valami nyüzsgő várost, vagy bulikról híres strandszakaszt írjatok. Olyan hely kell, ahol csend van, kevés ember.

- A pihenésből következik, hogy nem kellenek programok se, szóval nem mennénk se felfedező túrára, se semmilyen ilyen programra. Inkább ilyen "unalmas" nyaralást keresek, ami mások szerint unalmas, de neki most az kell. Tehát ne írjatok olyan helyet, ami valami nemzeti parkról vagy monumentális épületekről híres, mert úgyse néznénk meg, úgyse járnánk be.

- Ami esetleg fontos még, hogy legyen jó kaja, a kulináris élvezetek jól jönnének neki.

- Összegezve az lenne a tökéletes nyaralási célpont, ami egy napsütéses, csodás srand, minél kevesebb turistával, csendes övezetben, és ahol egész nap semmit se kell csinálni, csak dögleni a napon, pancsolni a tengerben, és naponta párszor enni egy jót.


Remélem lesz valami jó tipp. Nem sajnálnám a pénzt az útra. Egy megváltás lenne ilyet foglalni, bár a megváltás az lesz, hogy el is megyünk, de addig is lesz mit várni. Csend kell, kiszakadás otthonról, teljes kikapcsolódás, sok napsütés, tenger.


2021. júl. 6. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Ezert tok felesleges elindulni, ez penzpazarlas.. Maradjatok otthon es nezzetek a tv-t.
2021. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Maldív szigetek esetleg?
2021. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ilyen célra az új kedvencem Tenerife. Az elmúlt évben négyszer voltam ott, így a COVID alatt csodálatos, minden alkalommal kevesebben voltak, mint azt megelőzően. Előtte nem voltam soha, úgyhogy akik "túristagettónak" hívják, nem tudom, biztos igazuk van, de ha valaha az is volt, már nem az.


- Egész évben 22-25 fok van nap közben, nyáron picit melegebb. Este még télen is rövidnadrágban és egy vékony pulcsiban lehet mászkálni. Ez időpont tekintetében segítség, hogy gyakorlatilag akkorra foglalsz, amikor ráértek, ott ugyanolyan idő vár. Nem véletlenül hívják az "örök tavasz" szigetének. Van itthonról közvetlen járat, 5-6 óra.

- A luxus minden formáját megtalálod a szigeten, ha arra van igény. Két szállodát konkrétan tudok ajánlani: Ritz-Carlton Abama és az Iberostar Anthelia. Érdemes rájuk keresni és pár képet megnézni:) Van még a szigeten 5 Michelin csillagos étterem, 10 golf pálya, etc.

- Én a hűvösebb vizet szeretem, úgyhogy nem bánom hogy télen 18-20 fok körüli a tenger, nyáron kellemes, 22-24 fokos. Ha a napról mész be, még jól is esik. Ha picit felhős az ég, akkor télen ez talán sokaknak hideg. De meg lehet találni azokat az öblöket ahol kevésbé cserélődik és jobban felmelegszik a víz. Tavasszal/nyáron nem hallottam még panaszt a víz hőmérsékletére senkitől.

- Strandból is bármilyen van, a 100 EUR/ágy luxus homokos baldachinos saját éttermes báros pincérestől a sima napágy bérlősön át egészen addig hogy egy sziklafalba valaki tett egy vas lépcsőt amin be lehet mászni a vízbe:)

- Bár írod hogy nem szeretnétek programozni, itt van mondjuk a világ egyik legzebb egzotikus-állat rezervátuma (Loro Parque), illetve Európa második legmagasabb pontja, a Teide, nagyjából 2000 méterig tudsz felmenni autóval, már az is nagyon megéri, ha másért nem a tájat megnézni vagy onnan a tenger felett a naplementét. Ez mondjuk 2 lightos napnak a programja:)

- Éttermek bőven, olcsón, és szuper minőségben. Bármit eszel-iszol (alkohol nélkül), 30 eurónál nehezen fogtok tudni többet fizetni ketten. A COVID erre is jó volt, hogy a "túristacsapda" helyek tönkrementek, ahova amúgy is csak azért ment be ember mert a normális hely tele volt, a jó éttermek meg ugyanúgy működnek és továbbra is jók.


És nem szabad elfelejteni hogy mindezzel együtt még Európában vagy, ami sem az infrastruktúra, sem társadalom, sem a jogaid szempontjából nem mindegy.


Amit kötelességemnek érzek bevallani Neked, mint feleség aki a férjét szeretné egy utazással meglepni, hogy a spanyol hölgyek előszeretettel monokiniznek.


Ezzel együtt ajánlom!


A másik út szerintem hogy kiválasztasz gyakorlatilag bárhol a világon egy szimpatikus, klasszikus all-inclusive resort-ot, ahol tényleg mindent megtalálsz a szálloda területén belül és gyakorlatilag el se kell hagyd, ha nem szeretnéd. Ilyesmi utat én valahova Afrikába (Seychelles például, vagy Tanzánia), Mexicóba vagy a Karib-tenger környékére foglalnék.

2021. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Amikor a legjobb az időjárás, akkor sehol sincs kevés ember.


A leírás leginkább a relatíve kevésbé látogatott görög szigetekre illik, ahova csak átszállással vagy komppal lehet eljutni. Persze nyaranta ezeken is egy időben tízezerszámra vannak turisták, de mégsem turistagettók, főleg ha nem a legnagyobb települések központjában szálltok meg. Skyros, Skopelos, Skiathos, Ikaria például ilyenek.


Ha nem finnyás a kicsit hidegebb vízre, akkor a már javasolt Kanári-szk mellett Madeirára is lehet gondolni, a többi elvárást magasan teljesíti. Most nyáron persze ott is meleg a víz, de azért az óceán közepén sosem lehet lábvíz-melegséget elvárni.


Ha relatív luxust szeretnétek relatíve olcsón, ahova ráadásul télen is lehet menni, akkor a válasz Zanzibár. All-inclusive szállodák, papíron 5, magyar szinten inkább 4-csillagosnak mondható helyek bőven vannak 50.000/éj körül. A helyi konyha annyira nem nagy szám, hiszen Afrikáról beszélünk, de ezekben a hotelekben teljesen nemzetközi a konyha. Ha jut kétszer ennyi is rá, akkor valódi 5-csillagos luxust kaptok a Seychelles- és a Maldív-szigeteken is.

2021. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha most pihenésre van szüksége a férjednek, akkor ne 2022-es nyaraláson gondolkozz, mert addigra megdöglik, hanem menjetek pihenjetek most. Erről mit gondolsz?


Május vagy szeptemberben Ksamil, Albánia, bár nagy hullámok nincsenek.


Én nem vagyok nagy fürdőzős, nehezen emlékszem vissza strandokra. Nálam az működik, hogy elmegyek egy helyre, amiről sehol nem olvastam. Sokkal jobban szoktam érezni magam ilyenkor, többet tudok meg a helyiektől, mintha ismert történelmi vagy üdölőhelyeket látogatnék meg.


Meg amúgy csendes helyre minek előre foglalni? Ksamilba, amit írtam szezonba foglalni kell előre, de amúgy felesleges. Ha nyugit akartok, akkor szállás is lesz, olyan időben és helyre kell menni. És akkor meg tudjátok tenni, ha tetszik egy hely maradtok, ha nem nem. Pl lecsurogtok végig a Balkánon a tengerparton, ahol jó maradtok. Szeptember végén még jó idő van, de már üresek a szállások.

2021. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én amikor ilyen útra vágyom egy teljesen konkrét indiai faluba megyek, Agondába. Goa az ország többi részéhez képest meglehetősen fejlett, kiváló a konyha, gyönyörű a tenger, minden olcsó (magyar pénztárcához mérve is), hideg a sör. Eljutni sem különösebben macera, repülés Delhiig, onnan meg Goa már csak 1.5 óra.
2021. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Meg foglak bántani, de épp ezt érdemled. Az utazás épp úgy ízlés és műveltség kérdése, mint hogy milyen ágyneműt veszel, vagy milyen lakásban élsz.

Az ilyen dolgokat nem más bunkóktól kérdezzük meg, hanem tudjuk.

Mert például van egy stabil értékrendünk, vannak vágyaink és nem csak arra tartogatjuk ezeket, hogy hurkát töltsünk télvíz idején, mert a szomszéd paraszt is ezt teszi.

Persze pénzed van, csak átszunyókáltad a tanulással töltendő éveidet. Persze párod van, csak sosem beszéltetek arról, mit szeretne.

Ez van, cuncikám. Ennyire vitted. És most Zanzibárt meg tenerifét kapod a nyakadba olyanoktól, akik életünkben szintén csak néhányszor hagyják el a falujuk határát.

2021. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Persze párod van, csak sosem beszéltetek arról, mit szeretne."

"Meg akarom lepni a férjemet egy utazással. Pontosan tudom, mire vágyik, de azt nem tudom, hova kéne foglalnom, hogy olyan utunk legyen, amilyet szeretne."

2021. júl. 7. 21:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem bántottál meg, de a válaszolók nevében nem beszélhetek, akiket mind lebunkóztál, holott kedvesen tájékoztattak, míg te bunkóskodtál. Gratula, öcsikém.
2021. júl. 7. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es lelki nyomorék, egy másik kérdés alatt az volt a szánalmas dicsekvésed, hogy a nyári terveid Ciprus és Tallinn. Ugyan meséld már el nekem (amíg a mod ki nem tilt), hogy ezek a helyek mennyiben elitebbek a Kanári-szknél és Zanzibárnál? :DDD
2021. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!