Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Lehetséges, hogy a jövőben...

Lehetséges, hogy a jövőben bármelyik bolygóra el tudunk jutni és mindenkinek lesz szkafandere odahaza?

Figyelt kérdés
2022. máj. 31. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a jövő mely pontjáról beszélünk , de igazából ahhoz kellene egy igen erős külső kényszer, hogy ennek a technológiai feltételeit megérje kialakítani. Jelenleg a professzionális Mars-utazás is roppant képlékeny ügy, nemhogy nagy tömegek távoli bolygókra utaztatása.
2022. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezoban kérdezed, ott megkapod a választ, hogy már most is jönnek-mennek az ufókák, és majd ha a kormányok.

Ha a tudományokba írod ki, akkor alighanem nemleges választ fogsz találni.

Az elmúlt bő száz év olyan látványos technikai fejlődést produkált, mint még soha. De nem előzmény nélküli, csak most kicsit felpörgött. Olyan eszközeink vannak, amelyeket körülírni sem tudtunk volna száz éve, ha látunk ilyeneket.

Eric von Daniken mondja, hogy a Vizet fakasztott a kőből, egy csak megnyitásáról szól. A mannagép egy ételautomata.

Szóval, ki tudja mi lesz tíz, száz, ezer év múlva.

De mit kezdenénk bármelyik bolygón? Mi okból mennénk oda? A naprendszerünkben ez az egy az, ahol az élet feltételei adottak.

Elmegyünk a Marsra. És? Vénuszra? Ott nagy forróság van. Itt a szomszédunk, a Hold is kietlen.

Szóval mi a csudának mennénk bárhová?

2022. máj. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok, egy remek utazási kérdést tettél fel.

Mindig is hirdettem, hogy javítani kellene az általános iskolai fizika oktatás színvonalát. Legalább a nyomás, a hőmérséklet fogalmát meg kellene értetni a nebulókkal, ha már a kozmikus sugárzásig nem is sikerül eljutni.

Aztán a newtoni mozgástörvényeket kellene még valahogy elfogadtatni, onnantól azért a kérdezők 99 százaléka tudná, miféle akadályai vannak a jussunk el bármelyik bolygóra szkafanderben problémának.

2022. máj. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Mindenkinek biztos nem lesz szkafandere odahaza mert én például gyakran éneklem ezt a nótát:


Szkafanderem nincsen nekem

De ha lesz, én fő nem veszem!

2022. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én már kezdek helyet csinálni nekije a gardrób szekrényben
2022. máj. 31. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:
A Straitjacket a legjobb márka! Olyant vegyél szerintem.
2022. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Márkafüggetlen kell.
2022. máj. 31. 16:04
 9/11 tozser ***** válasza:

8/8

Ha a "Sraitjacket" nem tetszik, vedd meg annak magyar megfelelőjét, a

Kényszerzubbony-t, az is épp olyan jól fog szolgálni.

Más, ehhez hasonló kérdésed nincs?

El ne áruld senkinek..!!!

2022. jún. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha térgörbítéssel/térugrással utazunk, akkor is kell majd szkafander?
2022. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!