Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi kezdő tőkére van...

Mennyi kezdő tőkére van szükség Svájcba költözéshez?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy fedezze a kiadásokat, albérletet pár hónapra, amíg nem sikerül elhelyezkedni fixen ?


Tapasztalat?

Van aki kint él?



2022. nov. 6. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Van egyáltalán vízumod?
2022. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egy haverom most költözött ki barátnőjével, eladták családi házukat vidéken, 15 millió ft-tal mentek ki, átváltva frankra.

Nos őszintén leírva kifizették az albérletet kauciót,kocsit át kellett íratni svájci rendszámosra, és a 15 millióból, ami nálunk sok pénznek számít alig maradt nekik valami.

Még elmentek a nagybevásárlásra, és egy vagyont hagytak az üzletben, milka csoki 3000ft!!!! igen igen, és sorolhatnám.

Most mindketten túlórazázhatnak míg legalább azt a pénzt visszakeresik amivel kimentek.

Nagyon nem éri meg egy kelet-európai embernek.

2022. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Milka csoki 3000? Az kizárt. Főleg mert szinte semmi normális boltban nem lehet kapni milkát, legfeljebb lidlben vagy aldiban, mert a svájciak nem szeretik az export cuccot árulni.

A Lindt és a Frey csoki 2-3 CHF/tábla (épp tegnap vettem egy tonnát). És nagyon sok minden már ugyanannyi vagy olcsóbb mint Magyarországon. Én legutóbb kb sokkot kaptam amikor Pesten bementem a tescoba es megláttam az árakat…


Kérdező, meló nélkül ne gyere Svájcba mert nem fogod tudni eltartani magad, ha csak egy szobát veszel ki, az is minimum 800chf + 2 havi kaució Zürichben. És akkor még ott van a krankenkasse ami egy vagyon és kötelező, a közlekedés, a kaja és az egyéb költségek. Ráadásul tartózkodási engedély es munkaszerződés nélkül senki nem fog neked kiadni szobát, mert itt az albérlet kb olyan mint egy állásinterjú, mindenféle papírt elkérnek es úgy választják ki a jelentkezők közül a szimpatikusabbat.

2022. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Milka : 1CHF
2022. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 Csak 4-5 év múlva lenne esedékes költözni... Csak időben el akarok kezdeni minden fontos információt összeszedni az alapoktól. Mikrobiológiai szakasszisztens végzettségem van, de csak OkJ, diplomám az nincs. Azt nem is tudom, elfogadják e Svájcban, vagy kell e bármilyen átképzés... Szóval nem sok mindennel vagyok még tisztában, csak tapogatozom még, hogy infókat szerezzek. Mondjuk 15 milliót én biztos nem tudnék megspórolni, max pár milliót. De kétlem, hogy mindenki, aki kint van, az milliókkal vándorolt ki.
2022. nov. 6. 23:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az albit úgy számold,hogy külföldieknek 4-5 havi kaució plusz a lakbér meg rezsi 2-3 hónapra plusz egy párszázezer vésztartalék. Én olyan 4-5 millió alatt nem indulnék el.
2022. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem előbb munkát keress és csak utána tervezd a költözést.

Arra számíts, hogy még a takarító is kb. 3-4 nyelven beszél.

Ha nincs valami nagyon versenyképes tudásod, akkor csak a legkevésbé népszerű munkákra számíthatsz.

Egyébként nem igaz, hogy sok minden annyi, vagy olcsóbb, mint itthon. Sőt! Iszonyat drága ország. Élnek kint barátaink. Ők pl. sokszor átjárnak Németországba vásárolni, annyira nem éri meg Svájcban elkölteni a megkeresett pénzüket.

2022. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Az aki azt irta Svácjban annyiba kerül minden mint itthon,hazudott!

Mocskos drága ország,kérdező én alaphangon 6-8 millió ft-tal költöznék ki,de még ebből is elég csóró kezdet lesz.

Nekem is élnek kinn ismerősök ő is németbe járnak vásárolni,mert így olcsóbb.

2022. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Kb. 20 000 CHF, lakas berles (alberlet nem letezik Svajcban) min. 1300 CHF, Krankenkasse min. 250/fö, megelhetes min. 1100 CHF/fö. Ha berelsz egy lakast, kernek 3 honap kauciot, de munkahely nelkül nem is adjak ki. Szoval 3 honapra kalkulalva plusz kaucio kb. 20 000 CHF egy fönek minimum. De mint irtam, munkaszerzödes es kaucio nelkül nem adnak ki lakast. Ja, es perfekt nemet tudas az alap, anelkül nem tudsz semmit elintezni.


PS. egyeseknek- Milka csoki nincs Svajcban, meg az Aldiban sem. A Milkat Svajcban nem aruljak. Vizum pedig nem kell.

2022. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

9- es,ne kamuzzál!

Nyáron voltunk kinn haveromnál,simán vettem az egyik boltban milka csokit.

Az ára kegyetlen volt,mint mindegyik csokinak.

2022. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!