Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Londonban idegenvezetővel?

Londonban idegenvezetővel?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron szeretnénk 4-5 napra kimenni Londonba. (3 felnőtt)

Akik már voltak és van tapasztalatuk, van ott idegenvezetés? Hisz nem ismerjük a várost és szerintem tuti eltévednénk. 😅

Trivago-n már néztem szállásokat, azzal nem lesz gond szerintem.

Repülőjegyeket is már nézem.

Egyedül úgymond ezt kéne még leszervezni mármint az idegenvezetést.

Ha bármi egyéb tippetek van szállással, repjeggyel vagy bármivel kapcsolatban nyugodtan mondjátok. Nem vagyunk nagy utazók. Szüleimmel mennék.

Köszi szépen mindenkinek!



2022. nov. 8. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Én meg nem hallottam ilyet, hogy 3 főnek idegenvezetés. Mi is voltunk hárman, de itthon megneztuk miket akarunk látni, hogy jutunk el oda, és mindent sikerült megtekinteni.


Szerintem ha utazási irodában fizettek elő csoportos utazásra, akkor ott a programban lesz a városnezes. Menj be egy utazási irodaba és kérdezz rá.

2022. nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Bár nem Londonban élek, de időnként felmegyünk Londonba.( 80km-re lakom tőle) Hidd el, kizárt, hogy eltévedjetek. Minden turisztikai látványosság szinte egymás hegyén hátán van. Metro meg simán elvisz mindenhová. Ha kiszállsz a metroból, és bizonytalan vagy, akkor kövesd a turista tömeget.
2022. nov. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Csoportokra gondoltam és nem arra, hogy mi külön fogadunk fel idegenvezetőt.

Középfokon tudok angolul egyébként szóval útba tudnám igazítani magunkat a járókelőket kérdezve, szüleim "félnek" jobban attól, hogy majd ezt és ezt nem találunk.

2022. nov. 9. 00:36
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
"Trivago-n már néztem szállásokat" Innen tudni, hogy kamu a kérdés. Épeszű embernek eszébe se jutna azon a fertőn keresztül keresni triplán túlárazott dolgokat :D
2022. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de mindegy is.

Több lehetőséged is van.

Először is szállás ügyben a Bookingot nézegessed.

Második, hogy a telefonodra letöltöd ingyenesen a Play áruházból, valamelyik neked tetsző London travel alkalmazást, amelyik az általad kiválasztott látványosságokhoz végig vezet gyalogosan a telefonod segítségével.

Harmadik lehetőség, hogy városnéző emeletes buszokkal nézitek meg a látványosságokat.

Ne hagyjátok ki a Madame Tussauds -ot sem.

[link]

2022. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
de miért kéne járókelőket kérdezgetni???? Nincs mobiltelefonotok? Google maps nincs rajta...?? :-O :-O
2022. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
#4: mondjuk ez jogos... :)
2022. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Emiatt miért lenne kamukérdés? Honnan tudhatnám, hogy fertő oldal ha még nincs tapasztalatom szállásfoglalásban?😁...

Igen, van telefon és mobilnet is. Ettől függetlenül az sem bűn szerintem ha megkérdezel valakit. Nem értem miért jó ez a kötekedés és hogy "hátezbiztoskamukérdés". Mi jó származik nekem belőle ha kiírok egy kamut? Szerintem semmi.

Ötös válaszolónak köszönöm szépen.

2022. nov. 9. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Én elég sokszor voltam már Londonban. Egyedül is, családdal, barátokkal, barátnővel, gyerekkel is. Idegenvezetővel még soha. Nem érzem szükségét. Illetve egyszer a hajó túrán volt idegenvezetés és meséltek mindenféle sztorikat a környékről, amerre épp hajóztunk. Végülis nem volt rossz.


London egy 10 milliós világváros, ehhez méretezett turisztikai iparággal. Bármilyen szolgáltatást találsz. Egészen biztos, hogy lehet találni olyan szolgáltatást is, hogy egy helyi körbevezet valamilyen díjért akár nagyobb, vagy kisebb csoportban is. AirBnB-nek is volt valami hasonló kezdeményezése, de biztos, hogy egy csomó idegenvezető és cégek is kínálnak ilyen szolgáltatást.

Nekem Budapesten van olyan ismerősöm, aki hivatalos, végzett idegenvezetőként csinál ilyen kis csoportos vezetéseket turistáknak. Meglepne, ha pont Londonban ne lenne ilyen, vagy hasonló.

Budapesten van egy csomó féle tematikus séta, amik valamilyen téma nyomán körbe vezetnek a városban. Szerintem Londonban is találtok ilyenekből is egy csomót.

Sőt, szerintem egy kis kereséssel még olyan idegenvezetőt is találtok, aki magyarul vezet titeket körbe Londonban, mert rengeteg a magyar és biztos, hogy idegenvezetőként dolgozók is vannak kint. De még az sem kizárt, hogy véletlenül fussatok bele ilyenbe. Velem előfordult már, hogy a reptéren magyarul szólítottak meg, mert magyar dolgozott épp és persze akkor már a magyar géphez tették, de teljesen véletlenszerűen a városban, kávézókban és különféle egyéb boltokban is szólítottak már meg magyarul az eladók, amikor meghallották, hogy magyar vagyok.


Szerintem vegyél egy utikönyvet - karácsonyi ajándéknak sem utolsó pl. a szülőknek. Így fel tudtok készülni a látnivalókból és egymásnak tudjátok őket bemutatni. Persze neten is a legtöbb dolgot megtaláljátok, Wikipédiáról és hasonló helyekről ki tudjátok egészíteni érdekes infókkal, stb. Csomó féle utkkönyv létezik és egyik jobb, mint a másik. A főbb turista látványosságokat mind bemutatja és általában van bennük egy papír térkép is, amin be tudjátok jelölni a főbb dolgokat, amiket semmiképp sem szeretnétek kihagyni. Helyieket is könnyebb lehet egy papír térképpel megszólítani, hogy merre menjetek. Ezt egyébként már csak az élmény miatt is érdemes megtenni. Különösen a rendőrökkel. Pazar élmény, ahogy a bobbik útba igazítják a turistákat, meg hagyják, hogy velük fotózkodjanak.


Londonban nem tudom biztosan, csak gondolom, hogy van ilyesmi, de New York-ban elég jó Sightseeing Pass-t találtunk, amivel egy rakás dolgot körbe tudtunk járni olcsóbban, mint amennyibe csak 1-2 ilyen látványosság belépője került volna külön.

Pl. benne volt a legtöbb felhőkarcoló toronykilátója, Madamme Tusseaud, több másik múzeum, hop on hop off busz, hajózás a folyón, szabadság szobor túra is. Érdemes az ilyen gyűjtő ajánlatokat megnézni nektek is. Ha találtok valami ilyet, azzal elég sokat lehet spórolni. A szállodákban is szokott lenni mindenféle kedvezményes ajánlat (meg ingyen térkép is) kitéve, bár ezeket már csak akkor látjátok, ha ott vagytok.


A Trivago-t nem ismerem, de minimum összehasonlítani érdemes a Booking.com és AirBnB árakkal, mert akár ugyanazt a szállást is meg lehet találni több helyen. Sőt érdemes rákeresni, hogy AirBnB és Booking affiliate kódot kik ajánlanak, mert egy csomó blogger és egyéb oldal kínál olyan kódot, amivel kedvezményt kaptok az első regisztrációnál. Nem nagy összeg, de egy kicsit lehet ezekkel is spórolni.

2022. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia en sokszor jartam kint, ha olcso szallast akarsz akkor szobat berelj csaladi haznal. Ha beszelsz picit angolul idegenvezeto nem kell. A latvanyossagokat kb 3 nap alarr a kozpontban bejarhatjatok. Ha egyeb erdekessegekre kivancsi vagy akkor hasznalod a metrot. Penzt vigyel sokat. London draga hely ha atlag magyar fizetesed van
2022. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!