Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Horvát nyaraláshoz hol tudok...

Máté_29 kérdése:

Horvát nyaraláshoz hol tudok autópálya matricát venni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A horvátoknál kapus rendszer van.
2023. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Online akkor nem is lehet?

És ott a kapunál mit kell mondani? Nem beszélem folyékonyan az angolt sem :(

Makarska felé szeretnénk menni az A1-es autópályán

2023. ápr. 28. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell mondani, kijelzőn megjelenik mennyit kell fizetned, azt kifizeted euróval vagy kártyával.
2023. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de gondolom nem mindegyik autópályának ugyan annyi a díja, azt is kijelzőn kell kiválasztani, hogy melyik autópályára szeretném venni?
2023. ápr. 28. 23:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a fizetős szakaszra érsz kapsz egy jegyet, amikor lehajtasz akkor pedig odaadod a néninek.
2023. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem országos érvényű amit fizetsz. Legalábbis régebben úgy volt.

Amikor Porecbe mentünk, talán 3-4 alkalommal is fizettünk.

2023. ápr. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én is tervezem oda a nyaralást. ismerősöm javasolta az ENC útdíj fizető készüléket. Ez olyan mint a kamionoknak van. Előre feltöltött összeggel külön kapun lehet átmenni, (nem kell órákat sorban állni) lehet bérelni is.

[link]

Szerintem praktikus.

2023. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam már én is, de szerintem így is túl fogjuk magunkat költekezni, szeptemberben nem hiszem hogy olyan nagy sor lesz mint főszezonban.
2023. ápr. 29. 11:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi különleges vagy nehéz. Az első kapunál adnak egy bilétát (jegyet). Az információ elektronikusan van rajta. A következő kapunál, ha akarsz, tájékozódhatsz a kiírt táblázatokon (már csak időtöltés miatt is), a kapus nem fog veled társalogni, kéri a jegyet, ha nem nyújtod automatikusan. És mond egy összeget, ami meg is jelenik a kijelzőn. Az se baj, ha ne mérted. Ha többet adtál, visszaad, ha kevesebbet, tartja a markát, és mondja mennyit tegyél bele.

A fizetős kapu nem társalgásra van kitalálva.

2023. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Fizetős szakasz kezdeténél odaérsz az automata sorompóhoz, elveszed a ticketet.

Fizetős szakasz végénél odaállsz zöld lámpával jelzett, nyitva lévő sorompós bódéhoz. Odaadod a ticketet, leolvasod a kijelzőn mit fizetsz. Fizetsz.

Ingyenes szakaszon (zágrábi elkerülő) végig hajtasz.

Következő fizetős szakasz elején: ismétled az első lépést.

2023. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!