Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A booking.com oldalon egyszerű...

A booking.com oldalon egyszerű a szállásfoglalás?

Figyelt kérdés
úgy értem, h ha lefoglalom a szállást, kapok visszaigazolást, akkor már más teendőm van-e, lehet-e menni a lefoglalt időpontban
2010. okt. 23. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
İgen, egyszerüen ennyi. Viszont az árral vigyázni kell, nekünk volt egy esetünk két éve, a mai napig sem értem, hogyan lehet ez. Szóval a booking.com on lefoglaltam egy szobát Budapesten, egy Váci utcai jóhírű szállodában, kb. 30ezer volt egy éjszakára az oldal szerint, amit bankkártyával előre ki is fizettünk, aztán eltöltöttünk egy éjszakát a párommal a hotelben. Másnap reggel, amikor kijelentkeztünk, a recepciós közölte velünk, hogy 35 ezer forintot még rá kell fizetni a díjra, ilyen olyan turizmusi díj meg szobaadó gyanánt. Nagyon felháborodtunk, de nem volt mit tenni, kifizettük.
2010. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű, de nem árt e-mailen vagy faxon megerősítést kérni a szállodától közvetlenül.
2010. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Sokszor használtam (főleg Brüsszelben), nem volt semmi gond vele. Egyszer Bulgáriában volt a hotel rámenősebb (előre kellett fizetni), de ennyi.

Ha izgulsz, akkor tényleg e-mailen vagy faxon megerősítést kell kérni a szállodától közvetlenül.

2010. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó oldal, és egyszerű rajta a foglalás, viszont mindenképp érdemes közvetlenül a szállodával is egyeztetni, mert jártam már úgy, hogy a kinyomtatott visszaigazolás ellenére a szállodában nem tudtak a foglalásról, és szabad szobájuk sem volt. Ez nem általános, vagy tízszer foglaltam rajta, és egyszer történt ilyen, mindenesetre nem árt e-mailben vagy telefonon rákérdezni a foglalás sikerességére.
2010. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is kb. 10-ből egyszer jártam így, hogy nem tudtak a foglalásról, azóta mindig kérek megerősítést.

Másik probléma lehet (ugyan ennek nincs köze a booking.com-hoz), hogy külföldön a szállodás érkezés előtt hajlamosak a megadott hitel kártyát leellenőrizni, ami sajnos azzal jár, hogy az adott összeg zárolódik a bankszámlán, és amikor majd ténylegesen fizetni kell akkor az elérhető egyenlegben ez a zárolt összeg nem szerepel, így nem is lehet felhasználni. Magyarul nem árt ha a kártyán 2-3-szoros fedezet van. Londonban például úgy jártam, hogy kétszer is zárolták ugyanazt az összeget úgy, hogy kifizetve még nem is volt. Ott kellett a háromszoros fedezet.

2010. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pappagsm válasza:
Sziasztok! Én a hotels.com-ot illetve a hotelclub.com-ot javaslom. Rengeteget foglalok velük, de még sohasem jártam úgy, hogy plusz pénzt kértek volna, sőt, még az adót is ki lehet rajtuk keresztül fizetni. Max. a reggelit kell fizetni, ahol nincs benne az árban, de ez akkor fel van tüntetve. De ami a plusz, hogy nekem van készpénzes jutalékfizetés, amit szívesen elfelezek az ott szállást foglalókkal. Teljesen tiszta, nyer-nyer üzlet. További info emailben: pappalaces@gmail.com
2014. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!