Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utlevél kellene péntek estére...

Utlevél kellene péntek estére megoldahó ez ha bemegyek a központi irodába? Milyen utcába van illetve mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
mármint most hét péntekre? Hát szerintem az felejtős. Ilyen gyorsan nem hiszem, h megcsinálják.
2010. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Visegrádi utca, és már csütörtökön meglesz az útleveled, ha holnap bemész. Sürgősséggel dupla illeték, de én megkockáztatnám a postait is, ha holnap délelőtt mész, délután megcsinálják, szerdán postázzák, csütörtök, max. péntek ott van a postán normál eljárásnál. A sürgősségi biztosabb, csak ugye nem olcsó (és személyesen tudod átvenni).
2010. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ minden nap pesten melózok ugyhogy azzal nem lesz gond hogy személyesen menjek ha kész lesz is érte csak ez mennyibe kerül kétszerese mintha simán sináltatnám?
2010. nov. 15. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Az útlevélért fizetendő illetékek mértéke:


4 éves kor alatt:

- 2 éves érvényességű idejű útlevél 1 500 Ft illeték

- elvesztés esetén további 1 500 Ft

- a soron kívüli eljárás illetéke további 1 500 Ft


4-18 év között:

- 5 éves érvényességű idejű útlevél 1 500 Ft

- elvesztés esetén további 1 500 Ft

- a soron kívüli eljárás illetéke további 1 500 Ft


18-70 év között, 5 éves érvényességű idejű útlevél:

- 6 000 Ft illeték

- elvesztés esetén további 6 000 Ft

- a soron kívüli eljárás illetéke további 6 000 Ft


18-70 év között, 10 éves érvényességű idejű útlevél:

- 10 000 Ft illeték

- elvesztés esetén további 10 000 Ft

- a soron kívüli eljárás illetéke további 10 000 Ft


70 év felett:

- 10 éves érvényességű idejű útlevél 1 500 Ft illeték

- elvesztés esetén további 1 500 Ft

- a soron kívüli eljárás illetéke további 1 500 Ft

2010. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló nem jól tudja. Az 5 éves, nem elsőbbségi 7500 forint, a sürgősségi duplája. A 10 éves 14ezer forint, a sürgősségi duplája. Az ügyintézés elvileg 22 munkanapon belül történik, de sima igénylésnél kb 1-2 hét alatt elkészül, a sürgősséginek 5 munkanapon belül el kell készülnie, de gyakran csúszik, szóval nem éri meg így kérni...
2010. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pjudika válasza:
De ha nem akarsz út levelet akkor nem is kell mert az igazolványod már van ,ha uniós országba utazol ,,nem is kell csak a munka vállalásihoz ,,??,,a kiskorú gyermeknek meg nem is szükséges már az út levél , ugyancsak az uniós országba ,,, lehet kérni már az igazolványt ,,, és ingyenes 14 éves kor alatti gyermekek számára ,,1 hét még meg érkezik ,,add be csütörtökön és és következő csütörtökre meg érkezik ,, én ezt tettem ,,,
2010. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!