Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Magyarországrol veszek egy...

Magyarországrol veszek egy motrot es en Ukrajnaba elek milyen papirok vagy hogy lehetne elrendezni az athozatalt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

ha motort újonann veszed itt magyarországon és viszed ki Ukrajnába akkor tudnod kell mennyit ér, pontosan mennyibe került

mert van egy bizonyos összeg (nem írom le, mert nem tudom biztosan és nem akarok hülyeséget mondani) ami összeg feletti értékű dolgot nem lehet behozni

tehát mondjuk 2 millió ft..ami annál többe kerül azt nem lehet behozni

ha a motor belefér az összegkeretbe elméletileg papírokkal együtt vámon át ki lehet vinni


de így elég összetett et a dolog, tehát tudd meg a motor értékét legyenek meg a hivatalos papírok és előtte mindenképpen nézz utána hivatalos fórumon


én a helyedben felhívnám a csopi határátkelőt


sztem ne gondolj arra, hogy megkerüld a szabályokat mert lehet, hogy az ukrán oldalon lehet szabályt szegni, de a magyaron nem!!!

2011. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Simán ki lehet vinni akár új akár használt, sőt az ÁFA visszaigényelhető illetve új jármünél ha nem EU-s gyártásu akkor vám lenne rá azt sem és a reg adót sem kell megfizetni.Export rendszámot és papírokat kell kiváltani ezt a kereskedő tudja.Ha magán export az okmányirodák megadnak minden infot.Illegálisan ne probálkozz mert elkobozhatják a járművet a rendőrök vagy a vámosok!

Esetleg ha használt akkor kiviszi lábon a jelenlegi tulaj és eladja Kárpátalján neked, Ő aztán intézi utólag itthon a papirokat te meg ott, de nem ez az egyszerűbb!!

2011. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!